Persujen sosialismi on ihan omaa luokkaansa taas. Ilo kuluttaa veronmaksajien rahoja!
Taxi-Maucca taas uutisissa
20
398
Vastaukset
- Anonyymi
Se on persuilla ihan DNA:ssa että veronmaksajien rahojen kulutus on heille ilo.
- Anonyymi
Ihan pätkämatkoja, mitkä kannattaisi ennemmin käyttää reippailuun. Ainoat selitykset moiseen voisi olla tuhti krapula tai pelkää saavansa turpaan jonkun tunnistaessa.
- Anonyymi
Mauri ei päässyt ministeri Audin takapenkille joten kompensoi sen taxin takapenkillä.
- Anonyymi
Nyt kannattaa ottaa kaikki irti ja nauttia, kansanedustajuus loppuu parin vuoden päästä.
- Anonyymi
Myönnä pois, että olit iloinen uutisesta! Sait tähänkin tylsään päivääsi jotain valittamista.
- Anonyymi
Tämä tällainen joutava taksilla rällääminen veronmaksajien piikkiin, ei ole mikään maton alle lakaistava asia. Eri asia jos maksaisi nämä turhat kyytinsä itse.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tämä tällainen joutava taksilla rällääminen veronmaksajien piikkiin, ei ole mikään maton alle lakaistava asia. Eri asia jos maksaisi nämä turhat kyytinsä itse.
Heillä lupa käyttää taksia, jos liittyy työhön.
On siellä joka puolueesta syyllisiä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Heillä lupa käyttää taksia, jos liittyy työhön.
On siellä joka puolueesta syyllisiä.Runsaasti turhia kyytejä muutaman sadan metrin matkalle. Joutaisi ennemmin kävellä kuin maksattaa tuollaisia.
- Anonyymi
Kuka kävelisi krapulassa?
- Anonyymi
Minä esimerkiksi. Se helpottaa sitä krapulaa kun lähtee raittiiseen ilmaan liikkumaan. Koitappa!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minä esimerkiksi. Se helpottaa sitä krapulaa kun lähtee raittiiseen ilmaan liikkumaan. Koitappa!
Riittävän heikossa hapessa ahkeran kaappitissuttelun jäljitä ei ehkä vaan pysty. Normireiskan edellisen illan saunakaljoittelun jäljiltä eri asia.
- Anonyymi
En kyllä ymmärrä miksi kansanedustajilla pitää olla edes moinen mahdollisuus. Liikuisivat töihin omalla rahallaan, niin kuin kaikki muutkin ihmiset.
- Anonyymi
Teot ja puheet ei taaskaan kohtaa
- Anonyymi
On oikeus käyttää taxi!!!!!!
Menkää ehokkaaks niin pääsee ilmasex taxi - Anonyymi
Eikös Maukka sanonut että piirtoheitintä on vaikiaa kantaa,taksin jutlarissa hyvin matkaa
- Anonyymi
Selvä se. Piirtoheitin on painava kapistus.
- Anonyymi
Tänään saa katsoa taas kuinka Purran ohimosuoni pullistuu ja räkä roiskuu.
Paras ohjelma eduskunnan kyselytunti nähdään jälleen persujen viraali ohjelma kuinka tuhota puolue. - Anonyymi
Eikä "pentsiinin" hintakaan ole puolittunut.
- Anonyymi
Vanha aluevaltuusto ei ehtinyt neljän vuoden aikana tehdä päätöksiä pentsiinin hinnasta. Jospa ensi viikolla aloittava uusi valtuusto hoitaisi asian ja puolittaisi pensan hinnan.
- Anonyymi
Polttoaineen hinta laski rajusti,ainakin maurilla kun istuu taksin takapenkillä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP jo 100 % suositumpi kuin persut
Kertoo Hesarin uusin kannatuskysely. Demareiden kannatus on miltei tuplat verrattuna persuihinl. Suomen kansa ei selväst24914341Valtavasti suomalaisia asunnottomina, mutta ei yhtään somalia
tai muuta kehitysmaalaista. Mites tässä näin kävi? Tiedän hyvin, että esim. somaleita lentää ulos mm. Hekan asunnoista,1463799PS ylivoimainen nousija myös HS:n gallupissa, SDP laskee taas
https://www.verkkouutiset.fi/a/hs-gallup-sdpn-suosio-laskee-ps-nousussa/#0a7d2507 Ylivoimainen viime kuukausien nousija1283712Kovia syytöksiä Stefan Thermaninsta.
Jättänyt taas maksamatta kohuliikemies, hupparit ja muita ostamiaan tavaroita. On soiteltu liikkeestä ja Stefan iskenyt1631492Totuuspuolueen johtaja Jaana "prinsessa Leia" Kavonius on vangittu
Kavonius määrättiin jo keväällä 2024 poissaolevana vangittavaksi todennäköisin syin epäiltynä 13 vainoamisesta ja 24 kun3651451Jos joku luulee että kaikki käy
Sanon vain tämän. Minun kanssani ei neuvotella. Minun kanssani eletään tasavertaisesti. Jos se on liikaa, niin ovi rinn431221En minä kyllä enää odota sinua
Olet siellä sen harmaan kanssa. Niin, annoit minun nähdä lämpimät tunteesi siitä huolimatta. Se merkitsi kyllä paljon. O111190Ei ole rohkeutta tulla jututtamaan
Voidaan me nähdä ja tervehtiä, sitäkin harvoin, mutta iso kynnys on edes mennä lähelle ja kysyä kuulumisia. Ymmärrät var8951Sakin hivutus - ilmiö
Miten tuollainen tuollainen ilmiö kuin ”sakin hivutus” syntyy? Mitä syitä ilmiön syntymiseen tarvitaan? Onko sakissa jok45918En pystynyt vaan vastaamaan...
Kaikki on ihan solmussa eikä ole voimia alkaa ratkaista naisena 😔91763