Varokaa hyvät ihmiset sitä Avast antivirusta. kaupataan aggressiivisesti ja siitä ei pääse millään ilveellä eroon. Tilasin alehintaisen, kun peloteltiin jatkuvasti, että olen seurannassa.
Ok, tilasin vuodeksi 35,88 maksavan mihin tuli joku härpäke lisää 14, 99 eurolla.
Luulin kaiken olevan ok, mutta sitten alkoi jatkuva sähköpostitulva. Tililtäni oli ilman suostumustani veloitettu 93,99 euroa ja 74,99 euroa tuon em lisäksi. Elikkä minulle on myyty useita päällekkäisiä toimintoja ilman lupaani.
Avastilla ei ole suomenkielistä palvelua. Olen monesti laittanut englanninkielellä palautteen ja ne menne kuin Kankkulan kaivoon. Tänään soitin sinne, muka suomalainen palvelu, mutta ei puhuttu suomenkieltä.
Herran tähden tuota ryöstämistä, itku melkein tulee. Miten tuosta sonnasta pääsee eroon? Teenkö poliisille rikosilmoituksen? Taitaa olla turhaa, kun ulkomainen toimija.
Nyt joudun ilmeisesti ottamaan digitalkkarin poistamaan ja purkanmaan nuo sopimukset ja sehän maksaa. No maksakoon, kun haluan lopullisesti eroon tuosta paskasta. Olen NIIN vihainen ja petetty. Myydään Suomeen, mutta ei suomenkielistä palvelua muualla kuin siinä suunnattomassa tyrkytyksessä. Näin niitä tyhmiä, köyhiä, vanhoja eläkeläisiä huijataan.
HÄLYTYS! VAROITUS! VARNING!
13
439
Vastaukset
- Anonyymi
https://www.kkv.fi/kuluttaja-asiat/verkkokauppa/peruuttamisoikeus-verkkokaupassa/#peruuttamisoikeus-palvelu
Jos meni yli 2vko, niin hommaa liikkeestä ammattilainen avuksi. - Anonyymi
Sehän on jos vaikka uusi tietokone,
pitää ensitöikseen poista "bloatware" uninstall , poista asennus
eli usein joku mcafee tulee jossain koneissa.. sama puhelimissa
puhelimissa ja tietokoneissa on riittävä OMA ilmainen tietoturva palomuureineen
samoin Selaimissa ON, asetuksilla voi myös Tehostaa sitäkin tietoturvaa
Puhelimissa ylimääräinen virustorjunta voi todella paljon hidastaa
puhelimiin ei voi tulla mitään koska oletus on että ei asennu muualta kuin google play kaupasta - Anonyymi
lähes kaikki tarjoukset on semmoisia "turhakkeissa" tai jos jokin vaik liian halvalle,
että se sitoo jatko tilauksiin ym. mitkä lukee pienellä jossain alhaalla tai on valmiiksi ruksattuja päälle, eli pitää ruksata pois ne.. - Anonyymi
Voi olla kopioversio Avastista joka on huijaus, eli ei aito.
Eli sinua on huijattu, tee rikosilmoitus - Anonyymi
kipikapivauhdilla asiantuntija paikalle laittamaan kone kuntoon ja jatkorahastus poikki.
- Anonyymi
Tiedätkö että tililtäsi ei voi ilman suostumustasi veloittaa yhtään mitään.
- Anonyymi
Jos laitat korttisi numeron jonkun jatkuvan palvelun, kuten näiden viruspalveluiden, asiakastietoihin, niin joka kk/vuosi sieltä ihan automaattisesti veloitetaan palvelun hinta. kannattaa olla tarkkana.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jos laitat korttisi numeron jonkun jatkuvan palvelun, kuten näiden viruspalveluiden, asiakastietoihin, niin joka kk/vuosi sieltä ihan automaattisesti veloitetaan palvelun hinta. kannattaa olla tarkkana.
Niin, eli suostumuksella.
- Anonyymi
Olen käyttänyt Avastin free versiota eri koneilla jo noin 20 vuotta. Aina olen kuitenkin kieltäytynyt ostamasta maksullista "täydellistä" versiota. Lisäksi olen käyttänyt Ccleaner ohjelman ilmaista versiota saman ajan. Virukset ja muut härpäkkeet pysyy pois. Tiedostot, evästeet ja rekisterit pysyvät hallinnassa muutaman minuutin kuukautisella puhdistus ajolla.
- Anonyymi
Kyllä se kovasti kauppaa Suomeen palveluaan ja ei toimi suomenkielellä. Erittäin runsaasti pettyneitä asiakkaita, kun lukee mistä vain palautteita. Hirveä rosvo. Jos myydään Suomeen niin pitää olla TÄYDELLISET ohjeet niin, että kaikki ne ymmärtää.
Varsinkin ikääntyviä rahastetaan ja ryöstetään ankarasti. Mistä saa apua? Vaihda pankkikorttia samalla muutat korttisi tunnusluvut kuten minä tein. Ei velottele Avast Älä ilmoita sinne uusia tunnuslukuja vaikka kuinka pyytävät sähköpostissa ja karhuavat laskua. Turha lähetellä Avastille viestejä eivät vastaa. Mitä viestejä Avastilta tulee sen jälken laita suoraan sähköpöstin roskakoriin'.Verkkopankin sivulta löytyy kun klikkaat siinä olevaa omaa nimeäsi, on ainakin Nordea pankissa sellainen kohta jossa voit pankkia estää luovuttamasta tilitietojasi eteenpäin ulkopuolisille.
Tehosi tämä konsti ei tule enää laskuja ilmoittivat että tietoni on poistettu Avastilta koska tuli veloitus esto tililleni.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät
Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain767636Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava
valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak1293049- 1531894
Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous
saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha711718Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi
Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim1291557Miten voit olla niin tyhmä
että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle1721492- 1321212
- 79887
Kyriake=Kirkko
Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko50834- 53784