kertokaapas, monta kuvaa olette ottaneet tänä vuonna kameralla? Itse olen ottanut kesäkuun alusta tähän päivään 373 kuvaa ja koko alkuvuonna 970..
PIENI TESTI
kyselisin vaan..
7841
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Tänä vuonna kolmella digikameralla yhteensä noin 4000 räpsyä, joista kuviksi talteen säilytetty noin kolmasosa. Näistäkin vielä itsekritiikki ja uudelleen tarkastelut pudottaa useita... Harrastukseni on aktiivista.
Kaverin häistä otin 800 kuvaa. Eihän ne kaikki ole priimaa. Mutta kun paljon ottaa niin helmiä mahtuu joukkoon.
Huhtikuun puolivälistä alkaen näyttää laskuri 2400, joten eipä tässä vielä ole paljoa ehtinyt.
Kunhan kesäloma koittaa, niin ehtii kuvaamaankin.
...vaan laatu. Itse en tälle kesälle ole vielä hirveän montaa filmiä ehtinyt valottaa, mutta ne kuvat mitä on otettu, ovat melkein kaikki olleet harkittuja ja onnistuneita. Digikameralla en ole tainnut koko kesän aikana ottaa yhtään kuvaa... joitain videopätkiä kylläkin.
... vuosia jatkunut tasainen tahti keskiarvolla 1200 kuvaa/a. Digillä. Pokkarilla ja järkkärillä.
Tarkoitan noista kuvamääristä että olen laskenut vain koneelle jätetyt "onnistuneet" kuvat, eli kyllä niitä 10 tuhansia kuvia on otettu jos lasketaan kaikki..
150 kuvaa, ja nekin tuttujen kameralla hautajaisissa. Mutta mutta, tilasin juuri pari minuuttia sitten oman Canon S2 IS:n :) Pian saan räpsiä kuvia salama punaisena. Odotan jo innolla..