Turun yliopiston asiantuntijaorganisaatioiden liiketoimintaosaamisen linjoille? Viime vuonna tulokset tuli jo toukokuun puolella, eli jännitys tiivistyy. Muita jännittäjiä ja monesko tuo oli valintoina? Haetko kandin vai amk:n taustalla?
Itse hain vain yhteen, eli ykkösenä tuo. Viime vuonna pääsy ei ollut lähellekään.
Onko muita, jotka hakivat KTM Porin toimipisteeseen
8
730
Vastaukset
- Anonyymi
Täällä🙋🏽♀️ Mulla tuo on vasta toinen vaihtoehto ja hain amk taustalla. En malta odottaa tuloksia.. voi olla että tänä vuonna tulee myöhemmin ton pääsykoeuudistuksen takia.
- Anonyymi
Jännitetään yhdessä! :) Olenko ymmärtänyt oikein, eli AMK-taustalla otetaan vain 4-5 opiskelijaa?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jännitetään yhdessä! :) Olenko ymmärtänyt oikein, eli AMK-taustalla otetaan vain 4-5 opiskelijaa?
Joo tietääkseni 5 otetaan sisälle :)
- Anonyymi
Pääsitkö?
- Anonyymi
Ajattelitteko muuten ihan muuttaa Poriin jos paikka aukeaa? Katsoin kursseja ja ei siellä ollut kuin yksi, että olisi ihan pakko viikoittain siellä olla. Mietin tässä, onnistuisiko jos teen valinnaisten osalta niin, että valitsen etänä opiskeltavia ja sen yhden kurssin ajan vuokraan vaikka halvan airbnb:n. Jos ei mahdollista, niin sitten toki asunto pitää hankkia sieltä..
- Anonyymi
Joo mä katsoin kans ku hain että on aika paljon verkossa opetusta. En ajatellu itte muuttaa, kun itellä on matkaa autolla tunti, nii ajan tarvittaessa sit sinne :)
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joo mä katsoin kans ku hain että on aika paljon verkossa opetusta. En ajatellu itte muuttaa, kun itellä on matkaa autolla tunti, nii ajan tarvittaessa sit sinne :)
Mulla on mopo.
- Anonyymi
Pääsittekö tässä ketjussa Poriin?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
20v on otettu kiinni
Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.1116808Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa
Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d26094678Kuka on menehtynyt?
https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras243074Nainen, ota nyt rauhallisesti
Älä ota kaiken maailman murheita päällesi. Sulla on tapana ottaa elämä liian vakavasti. Ei aina, mutta joskus menee vähä1351292- 471245
Savonlinnan murhapolttaja romani
Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.116978Ajattelen sinua kiitollisuudella
Olet minulle jotain kaunista, jotain, joka tapahtui elämässäni. Et ole minulle pakkomielle enkä vaadi sinulta yhtään mi49892Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e32861Mitä olisitte sanonut hänelle?
Onko teille jäänyt mieleen joku tietty ihminen ja tilanne, joka polttelee yhä – se asia, jota ette uskaltaneet sanoa ään50844Sinulle tiedoksi
Olen paljon miettinyt sitä hetkeä, kun uskalsin näyttää pienin elein ja kertoa pienesti, eli hyvin hillitysti sinulle si27833