Olen hakemassa amikseen joten voisitteko kertoa missä oli teidän mielestä kivaa opiskella ja miksi? Saitteko kavereita nopeasti ja suoriuduitteko opinnoista?
Jännittäjä
1
148
Vastaukset
- Anonyymi
Suoritin itse amiksen reilu 10v sitten, tykkäsin itse paljon. Parasta oli kun sai itse tehdä ja kokeilla, opettajat antoivat aika vapaat kädet tehdä työsalissa niitä juttuja, jotka itseä kiinnostivat.
Opiskelukaverien kanssa oli helppo tulla juttuun ja koulussa meillä oli hyvä ilmapiiri, tosin ei koskaan hengailtu vapaa-ajalla eikä olla opiskelujen jälkeen oltu missään yhteyksissä.
Lisäksi oli kiva, kun pystyi käymään töissä opintojen ohessa, yleensä sain omat hommani koulussa tehtyä lounastaukoon mennessä ja lähdin siitä sitten suoraan töihin.
Se mistä en itse tykännyt oli monet kirjalliset tehtävät, kuten väkinäiset harjoitteluraportit ja näyttöjä varten tehdyt vuokaaviot. Ei mua kirjoittaminen haittaa, mutta olihan se vähän turhaa kirjoittaa 5 sivua siitä mitä asiakaspalvelu myymälässä on, aika paljon turhaa höttöä piti lisätä raporttiin jotta sai tarpeeksi pitkän.
Ihan tavoiteajassa sain lopulta paperit vaikka tulikin hieman poissaoloja ja ruotsia en edes välttävällä tavalla vieläkään osaa :D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 163371
Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?
Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit202066En tullut, koska käytit päätäsi.
Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m321865- 181861
- 821778
- 261572
- 291420
Miten lasketaan?
Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.91384Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?
Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui361367Hyvää Huomenta Rakas Neiti
Hyvää Huomenta Nainen🤗 Kaikkea hyvää toivon sinun päivääsi😘 Näin toivoo mies111314