Jännittäjä

Olen hakemassa amikseen joten voisitteko kertoa missä oli teidän mielestä kivaa opiskella ja miksi? Saitteko kavereita nopeasti ja suoriuduitteko opinnoista?
1960
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Suoritin itse amiksen reilu 10v sitten, tykkäsin itse paljon. Parasta oli kun sai itse tehdä ja kokeilla, opettajat antoivat aika vapaat kädet tehdä työsalissa niitä juttuja, jotka itseä kiinnostivat.

Opiskelukaverien kanssa oli helppo tulla juttuun ja koulussa meillä oli hyvä ilmapiiri, tosin ei koskaan hengailtu vapaa-ajalla eikä olla opiskelujen jälkeen oltu missään yhteyksissä.
Lisäksi oli kiva, kun pystyi käymään töissä opintojen ohessa, yleensä sain omat hommani koulussa tehtyä lounastaukoon mennessä ja lähdin siitä sitten suoraan töihin.

Se mistä en itse tykännyt oli monet kirjalliset tehtävät, kuten väkinäiset harjoitteluraportit ja näyttöjä varten tehdyt vuokaaviot. Ei mua kirjoittaminen haittaa, mutta olihan se vähän turhaa kirjoittaa 5 sivua siitä mitä asiakaspalvelu myymälässä on, aika paljon turhaa höttöä piti lisätä raporttiin jotta sai tarpeeksi pitkän.

Ihan tavoiteajassa sain lopulta paperit vaikka tulikin hieman poissaoloja ja ruotsia en edes välttävällä tavalla vieläkään osaa :D

1Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Olen hakemassa amikseen joten voisitteko kertoa missä oli teidän mielestä kivaa opiskella ja miksi? Saitteko kavereita nopeasti ja suoriuduitteko opinnoista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu