Jälleen yksi älykkö ajoi skodillacin metsään, kun ei muistanut kääntää ohjauspyörää T-risteykseen tullessa. Tässä ulosajossa ei ole mitään seliteltävää. "Miksi kaikki tiet eivät voi olla suoria?", kysyy Satakunnan poliisi.
https://www.sydansatakunta.fi/uutiset/art-2000011278920.html
Poliisissa on paljon ajotaidottomia
10
307
Vastaukset 10
- Anonyymi
Poliisin nopean ajon koulutus on mennyt ihan hukkaan.
- Anonyymi
Harmittaa ettei koivun oksia tullu tuulilasin läpi, ja menny kurkusta läpi.
- Anonyymi
Miksi olet poliiseja kohtaa noin katkera? Tuliko sakot? Kaatoiko poliisi joskus juomat maahan?
- Anonyymi
Joutuukohan mopopoika syytteeseen, kun ei auttanut hädässä olleita konstaapelejä?
- Anonyymi
Liikennepako nyt ainakin. Pakeneminen olisi pitänyt keskeyttää.
- Anonyymi
Oli kesä keli. ????...
- Anonyymi
Jarrutusjäljissä ei näy yritystäkään siitä että rattia olisi käännetty. IL:n kuvassa etupyörät osoittavat kohtisuoraan koivua kohti. Tilanne on selkeästi koivupuun tappo. Tahallaan ajettu puuta päin, lieneekö oltu ihan selvin päin?
- Anonyymi
Hienoa, että joukossamme on kaltaisiasi ihmisiä, jotka eivät mitä ilmeisemmin koskaan tee työssään virheitä.
Poliisit muuten noin keskimäärin ovat varsin hyviä autonkäsittelijöitä.- Anonyymi
Lähde tiedolle, jonka mukaan poliisit ovat keskimäärin hyviä autonkäsittelijöitä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olivia Oras kuollut
Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS651980Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.13850Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.52746Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?
Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke43682- 43631
- 47614
- 80606
Tönölän hukkaputki
Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le35564Ei mitään käytöstä
Ei Jumalauta. Videoidaan kun jollain hengenvaarallinen tilanne. Ja laitetaan nettiin. VITTU HÄPEÄ. Olisko kiva jos su29546- 48531