Oman CV:ni mukaan olen ihannekansalainen: suoraan koulusta jatko-opintoihin, jatko-opinnoista suoraan töihin ja katkeamatonta työuraa useampi vuosikymmen. Olen aina pitänyt työstäni, mutta iän ja kokemuksen karttuessa olen ymmärtänyt, että olen omistanut sille liian ison palan elämästäni. Aloin hakea ja etsiä jotain muuta tietä, mutta mikään ei tuntunut tarjoavan oikeasti helpottavaa ratkaisua. Välillä lopetin jo etsimisen. Mutta ehkä vanha viisaus siitä, että asiat tapahtuvat silloin, kun niitä ei pakota, on täysin totta. Minulla on nyt uusi tie ja vapaampi elämä.
Onko sinusta joskus tuntunut samalta kuin minusta – että kaikki aika menee tehtävien suorittamiseen, ulkoisten aikataulujen noudattamiseen ja oma elämä jää jonnekin taka-alalle? Jos on, kannattaa tsekata oheinen maksuton tapahtuma:
https://omanelamanipomolive.fi/lippu?fpr=omaaelamaakohti
Tapahtuma vie ajastasi muutaman tunnin neljänä iltana, mutta se voi antaa sinulle paljon vapaita tunteja jatkoelämääsi. Ihan sinun omia tuntejasi. Ja ihan aikuisten oikeasti – se ei sido sinua mihinkään.
Aina on mahdollista muuttaa suuntaa
0
56
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2204219Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii692715Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3932411- 472343
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua381597Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul5321350- 571320
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em951316- 761291
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1251186