Nilkki kunnanjohtaja valehteli kirjallisesti oikeudelle tehneensä tuomioistuimen mukaisen päätöksen kunnanjohtajana koulukuljetuksesta saadakseen syytön tuomituksi.
Kunnanjohtajan Päätöstä ei ollut olemassa, kyse siis törkeiden perättömien lausuminen oikeudelle (rikoslain mukaan vankeustuomio, sakoilla ei selviä).
Tuomari Jarkko Sulola väitti että Nikki ei ole mitään tekemistä koulukuljetuspäätösten kanssa. Hovioikeus ei huomioinut tosiasioita, vaan jatkoi perättömien levittelyä.
Huumetestit pakollisiksi tuomareille? Tai ainakin luetun ymmärrys?
Maksamme 1,2 miljardia oikeuslaitokselle joka selkeästi poliittinen.
Tuomioistuimen päätöksiä eikä perustuslakia tarvitse syyttäjän, oikeuslaitoksen ja poliisin kertoman mukaan noudattaa. Kaikki tiedot ja salaiseksi merkityt henkilötietoja sisältävätkirjeet saa levitellä rikollisten kesken tietosuojavaltuutetun mukaan.
Aika toivotonta tässä banaanivaltiossa näiden ”viranomaisten” toiminta..
GDPR tietosuojaasetus on tehty vai ihmisiä huijatakseen, eli luovuttamaan tietonsa jotka sitten myydään kenelle tahansa..
Nauhoittakaa kaikki viranomaistoiminnat julkaistavaksi someen, ainoa konsti saada viranomaisrikollisuus edes vähenemään. 4 poliisia tehnyt itsemurhan lyhyen ajan sisällä, totuus virkarikollisuuden laajuudesta tulee monille yllätyksenä..
Todella harmillista kun perustuslaki ei voimassa.. laillisuusvalvontaa ei ole.
AVI ja oikeuskansleri todettu rikollisiksi peittelijöiksi kuten VTV yli-viikari
Kunnanjohtajamme Nilkki
8
709
Vastaukset
- Anonyymi
Voisitkos selittää tarkemmin miten tuo koulukuljetus meni väärin?
- Anonyymi
12 asiantuntijaa ja tuomioistuin oli sitä mieltä että koululainen menehtyy koulutielle ilman kuljetusta.
Poliisi, syyttäjä ja muut Nilkin virkarikostowerit kertoivat että lakia ja tuomioistuimen useita lainvoimaisia päätöksiä ei tarvitse noudattaa
Mm. Anitta Hakkarainen yksi pahimpia politikkoja..
Kyseessä siis lain silmissä tapon yritys kunnanjohtajan toimesta. Politiikka on rajua kun yritetään jo koululusetkin tappaa.
Lehdistönvapaus toisi totuuden nähtäväksi. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
12 asiantuntijaa ja tuomioistuin oli sitä mieltä että koululainen menehtyy koulutielle ilman kuljetusta.
Poliisi, syyttäjä ja muut Nilkin virkarikostowerit kertoivat että lakia ja tuomioistuimen useita lainvoimaisia päätöksiä ei tarvitse noudattaa
Mm. Anitta Hakkarainen yksi pahimpia politikkoja..
Kyseessä siis lain silmissä tapon yritys kunnanjohtajan toimesta. Politiikka on rajua kun yritetään jo koululusetkin tappaa.
Lehdistönvapaus toisi totuuden nähtäväksi.Perustuslaki, tuomioistuimen päätökset..ei näillä viranomaisten mielestä ole mitään painoarvoa...lehdistönvapaus nykyisen fakeNews kotiseudunsanomat tilalle..
Valehtelevat tuomarit nilkin avulla varastivat 30 000€ koululaisen varoja tekaistulla kunnianloukkaus syytteellä..tulevat maksamaan mininkertaisesti rikoksistaan..
AVI huomauttelu kolmesti, leikkisästi. Ei todellisuudessa valvo mitään vaan levitteli henkilötietoja rikollisten käyttöön. Tuetosuojavaltuutettu kertoi että mitään tietosuojaa todellisuudessa ei ole..
- Anonyymi
Kinnulan hallinnossa ei tunnu rehellistä virkaloista olevan..
Valtuustossa ja hallituksessa enemmistö rikollisia joiden päätehtävä tuhota kinnula, viedä kaikki mikä löyhästi kiinni - Anonyymi
Valtakunnan syyttäjäkin oli sitä mieltä että tuomioistuimen päätöksiä ei tarvitse noudattaa;)
Banaanivaltio, ei kinnula ainoa virkaloiseten Nilkkien juhlimispaikka ole.
30 000€ varasti Nilkki valheillaan koululaiselta jota yritti TAPPAA teoillaan.. tulee maksamaan moninkertaisesti törkeästä lapsiin kohdistuvasta rikoksestaan - Anonyymi
Taisi kotiseudunsanomat kirjoittaa että ketään ei kuljeteta kotoa asti sivistyslautakunnan päätöksellä.
Tätäkään päätöstä ei löytynyt, kotiseudunsanomat=FAKE news..
Ainakin kinnulan virkamiesten ja heidän tuttunas kuljetettiin ilman eri päätöstä, mutta muita ei edes tuomioistuimen lainvoimaisilla päätöksillä..
Kinnulan hallinto koostuu edelleen rikollisista vaikka pahimmat virkarikosNilkit nousseet korkeimpiin rahakkaisiin virkoihin. - Anonyymi
Koululaisen tapon yritys pitäisi olla rangaistava teko..
- Anonyymi
Nilkki on tullut takaisin pummiksemme.. hyvin on onnistunut tehtävässään tehdä kinnulasta asuinkelvoton. Lehtonen yhtä paha yhteiskunnan elätti..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.
Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.1553576Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki133046Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan
eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma252771Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella
Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne512641Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle
Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv882527PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaan
kotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist492509Pidennetään viikko 8 päiväiseksi
Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest112300Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?
"Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k831977Niinistö neliraajajarrutteli Natoon liittymistä vielä sodan alettua
Myöntää nyt itsekin, mikä jo aikaisemmin tiedettiin. Marin vei Suomen ja Ruotsin Natoon. "”Myönnän auliisti jarruttelle2021827- 1401793