Nilkki kunnanjohtaja valehteli kirjallisesti oikeudelle tehneensä tuomioistuimen mukaisen päätöksen kunnanjohtajana koulukuljetuksesta saadakseen syytön tuomituksi.
Kunnanjohtajan Päätöstä ei ollut olemassa, kyse siis törkeiden perättömien lausuminen oikeudelle (rikoslain mukaan vankeustuomio, sakoilla ei selviä).
Tuomari Jarkko Sulola väitti että Nikki ei ole mitään tekemistä koulukuljetuspäätösten kanssa. Hovioikeus ei huomioinut tosiasioita, vaan jatkoi perättömien levittelyä.
Huumetestit pakollisiksi tuomareille? Tai ainakin luetun ymmärrys?
Maksamme 1,2 miljardia oikeuslaitokselle joka selkeästi poliittinen.
Tuomioistuimen päätöksiä eikä perustuslakia tarvitse syyttäjän, oikeuslaitoksen ja poliisin kertoman mukaan noudattaa. Kaikki tiedot ja salaiseksi merkityt henkilötietoja sisältävätkirjeet saa levitellä rikollisten kesken tietosuojavaltuutetun mukaan.
Aika toivotonta tässä banaanivaltiossa näiden ”viranomaisten” toiminta..
GDPR tietosuojaasetus on tehty vai ihmisiä huijatakseen, eli luovuttamaan tietonsa jotka sitten myydään kenelle tahansa..
Nauhoittakaa kaikki viranomaistoiminnat julkaistavaksi someen, ainoa konsti saada viranomaisrikollisuus edes vähenemään. 4 poliisia tehnyt itsemurhan lyhyen ajan sisällä, totuus virkarikollisuuden laajuudesta tulee monille yllätyksenä..
Todella harmillista kun perustuslaki ei voimassa.. laillisuusvalvontaa ei ole.
AVI ja oikeuskansleri todettu rikollisiksi peittelijöiksi kuten VTV yli-viikari
Kunnanjohtajamme Nilkki
10
926
Vastaukset
- Anonyymi
Voisitkos selittää tarkemmin miten tuo koulukuljetus meni väärin?
- Anonyymi
12 asiantuntijaa ja tuomioistuin oli sitä mieltä että koululainen menehtyy koulutielle ilman kuljetusta.
Poliisi, syyttäjä ja muut Nilkin virkarikostowerit kertoivat että lakia ja tuomioistuimen useita lainvoimaisia päätöksiä ei tarvitse noudattaa
Mm. Anitta Hakkarainen yksi pahimpia politikkoja..
Kyseessä siis lain silmissä tapon yritys kunnanjohtajan toimesta. Politiikka on rajua kun yritetään jo koululusetkin tappaa.
Lehdistönvapaus toisi totuuden nähtäväksi. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
12 asiantuntijaa ja tuomioistuin oli sitä mieltä että koululainen menehtyy koulutielle ilman kuljetusta.
Poliisi, syyttäjä ja muut Nilkin virkarikostowerit kertoivat että lakia ja tuomioistuimen useita lainvoimaisia päätöksiä ei tarvitse noudattaa
Mm. Anitta Hakkarainen yksi pahimpia politikkoja..
Kyseessä siis lain silmissä tapon yritys kunnanjohtajan toimesta. Politiikka on rajua kun yritetään jo koululusetkin tappaa.
Lehdistönvapaus toisi totuuden nähtäväksi.Perustuslaki, tuomioistuimen päätökset..ei näillä viranomaisten mielestä ole mitään painoarvoa...lehdistönvapaus nykyisen fakeNews kotiseudunsanomat tilalle..
Valehtelevat tuomarit nilkin avulla varastivat 30 000€ koululaisen varoja tekaistulla kunnianloukkaus syytteellä..tulevat maksamaan mininkertaisesti rikoksistaan..
AVI huomauttelu kolmesti, leikkisästi. Ei todellisuudessa valvo mitään vaan levitteli henkilötietoja rikollisten käyttöön. Tuetosuojavaltuutettu kertoi että mitään tietosuojaa todellisuudessa ei ole..
- Anonyymi
Kinnulan hallinnossa ei tunnu rehellistä virkaloista olevan..
Valtuustossa ja hallituksessa enemmistö rikollisia joiden päätehtävä tuhota kinnula, viedä kaikki mikä löyhästi kiinni - Anonyymi
Valtakunnan syyttäjäkin oli sitä mieltä että tuomioistuimen päätöksiä ei tarvitse noudattaa;)
Banaanivaltio, ei kinnula ainoa virkaloiseten Nilkkien juhlimispaikka ole.
30 000€ varasti Nilkki valheillaan koululaiselta jota yritti TAPPAA teoillaan.. tulee maksamaan moninkertaisesti törkeästä lapsiin kohdistuvasta rikoksestaan - Anonyymi
Taisi kotiseudunsanomat kirjoittaa että ketään ei kuljeteta kotoa asti sivistyslautakunnan päätöksellä.
Tätäkään päätöstä ei löytynyt, kotiseudunsanomat=FAKE news..
Ainakin kinnulan virkamiesten ja heidän tuttunas kuljetettiin ilman eri päätöstä, mutta muita ei edes tuomioistuimen lainvoimaisilla päätöksillä..
Kinnulan hallinto koostuu edelleen rikollisista vaikka pahimmat virkarikosNilkit nousseet korkeimpiin rahakkaisiin virkoihin.- Anonyymi
Kotiseudunsanomat on todellakin fake news, lestaatiolaisten propakandaa levittää suojellakseen virkarikollisia
- Anonyymi
Koululaisen tapon yritys pitäisi olla rangaistava teko..
- Anonyymi
Nilkki on tullut takaisin pummiksemme.. hyvin on onnistunut tehtävässään tehdä kinnulasta asuinkelvoton. Lehtonen yhtä paha yhteiskunnan elätti..
- Anonyymi
Nikkilän Ville oli aikoinaan tolkun mies. Kuinkahan pojastaan noin selkärangaton, muiden vietävissä oleva on kasvanut.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,834463Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu243228Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt392884Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1172687Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod172539- 162480
Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka432467Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1132275MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142065Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S281727