Nilkki kunnanjohtaja valehteli kirjallisesti oikeudelle tehneensä tuomioistuimen mukaisen päätöksen kunnanjohtajana koulukuljetuksesta saadakseen syytön tuomituksi.
Kunnanjohtajan Päätöstä ei ollut olemassa, kyse siis törkeiden perättömien lausuminen oikeudelle (rikoslain mukaan vankeustuomio, sakoilla ei selviä).
Tuomari Jarkko Sulola väitti että Nikki ei ole mitään tekemistä koulukuljetuspäätösten kanssa. Hovioikeus ei huomioinut tosiasioita, vaan jatkoi perättömien levittelyä.
Huumetestit pakollisiksi tuomareille? Tai ainakin luetun ymmärrys?
Maksamme 1,2 miljardia oikeuslaitokselle joka selkeästi poliittinen.
Tuomioistuimen päätöksiä eikä perustuslakia tarvitse syyttäjän, oikeuslaitoksen ja poliisin kertoman mukaan noudattaa. Kaikki tiedot ja salaiseksi merkityt henkilötietoja sisältävätkirjeet saa levitellä rikollisten kesken tietosuojavaltuutetun mukaan.
Aika toivotonta tässä banaanivaltiossa näiden ”viranomaisten” toiminta..
GDPR tietosuojaasetus on tehty vai ihmisiä huijatakseen, eli luovuttamaan tietonsa jotka sitten myydään kenelle tahansa..
Nauhoittakaa kaikki viranomaistoiminnat julkaistavaksi someen, ainoa konsti saada viranomaisrikollisuus edes vähenemään. 4 poliisia tehnyt itsemurhan lyhyen ajan sisällä, totuus virkarikollisuuden laajuudesta tulee monille yllätyksenä..
Todella harmillista kun perustuslaki ei voimassa.. laillisuusvalvontaa ei ole.
AVI ja oikeuskansleri todettu rikollisiksi peittelijöiksi kuten VTV yli-viikari
Kunnanjohtajamme Nilkki
20
1303
Vastaukset
- Anonyymi
Voisitkos selittää tarkemmin miten tuo koulukuljetus meni väärin?
- Anonyymi
12 asiantuntijaa ja tuomioistuin oli sitä mieltä että koululainen menehtyy koulutielle ilman kuljetusta.
Poliisi, syyttäjä ja muut Nilkin virkarikostowerit kertoivat että lakia ja tuomioistuimen useita lainvoimaisia päätöksiä ei tarvitse noudattaa
Mm. Anitta Hakkarainen yksi pahimpia politikkoja..
Kyseessä siis lain silmissä tapon yritys kunnanjohtajan toimesta. Politiikka on rajua kun yritetään jo koululusetkin tappaa.
Lehdistönvapaus toisi totuuden nähtäväksi. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
12 asiantuntijaa ja tuomioistuin oli sitä mieltä että koululainen menehtyy koulutielle ilman kuljetusta.
Poliisi, syyttäjä ja muut Nilkin virkarikostowerit kertoivat että lakia ja tuomioistuimen useita lainvoimaisia päätöksiä ei tarvitse noudattaa
Mm. Anitta Hakkarainen yksi pahimpia politikkoja..
Kyseessä siis lain silmissä tapon yritys kunnanjohtajan toimesta. Politiikka on rajua kun yritetään jo koululusetkin tappaa.
Lehdistönvapaus toisi totuuden nähtäväksi.Perustuslaki, tuomioistuimen päätökset..ei näillä viranomaisten mielestä ole mitään painoarvoa...lehdistönvapaus nykyisen fakeNews kotiseudunsanomat tilalle..
Valehtelevat tuomarit nilkin avulla varastivat 30 000€ koululaisen varoja tekaistulla kunnianloukkaus syytteellä..tulevat maksamaan mininkertaisesti rikoksistaan..
AVI huomauttelu kolmesti, leikkisästi. Ei todellisuudessa valvo mitään vaan levitteli henkilötietoja rikollisten käyttöön. Tuetosuojavaltuutettu kertoi että mitään tietosuojaa todellisuudessa ei ole..
- Anonyymi
Kinnulan hallinnossa ei tunnu rehellistä virkaloista olevan..
Valtuustossa ja hallituksessa enemmistö rikollisia joiden päätehtävä tuhota kinnula, viedä kaikki mikä löyhästi kiinni - Anonyymi
Valtakunnan syyttäjäkin oli sitä mieltä että tuomioistuimen päätöksiä ei tarvitse noudattaa;)
Banaanivaltio, ei kinnula ainoa virkaloiseten Nilkkien juhlimispaikka ole.
30 000€ varasti Nilkki valheillaan koululaiselta jota yritti TAPPAA teoillaan.. tulee maksamaan moninkertaisesti törkeästä lapsiin kohdistuvasta rikoksestaan - Anonyymi
Taisi kotiseudunsanomat kirjoittaa että ketään ei kuljeteta kotoa asti sivistyslautakunnan päätöksellä.
Tätäkään päätöstä ei löytynyt, kotiseudunsanomat=FAKE news..
Ainakin kinnulan virkamiesten ja heidän tuttunas kuljetettiin ilman eri päätöstä, mutta muita ei edes tuomioistuimen lainvoimaisilla päätöksillä..
Kinnulan hallinto koostuu edelleen rikollisista vaikka pahimmat virkarikosNilkit nousseet korkeimpiin rahakkaisiin virkoihin.- Anonyymi
Kotiseudunsanomat on todellakin fake news, lestaatiolaisten propakandaa levittää suojellakseen virkarikollisia
- Anonyymi
Koululaisen tapon yritys pitäisi olla rangaistava teko..
- Anonyymi
Nilkki on tullut takaisin pummiksemme.. hyvin on onnistunut tehtävässään tehdä kinnulasta asuinkelvoton. Lehtonen yhtä paha yhteiskunnan elätti..
- Anonyymi
Nikkilän Ville oli aikoinaan tolkun mies. Kuinkahan pojastaan noin selkärangaton, muiden vietävissä oleva on kasvanut.
- Anonyymi00012
Ei taida kinnulan hallinnossa olla ketään koulutettua, kaikki yhteiskunnan pummeja hallinnossa
- Anonyymi00013
Missä Nilkkilä, siellä ongelma
- Anonyymi00014
Kuulin kyliltä että taksi tulee 10 km päästä ja kuskaa asiakasta 100 m tien varteen josta linja-auto ottaa asikkaan kyytiin.Siinä sitten linja-auto edellä ja taksi tyhjänä perässä ajetaan tuo 10 km. Onko tuo totta vai huhupuhetta.
- Anonyymi00015
Nilkkilä varasti erityslapselta 30 000€. Apuna vapaamuurareihin kuulunut korruptoitunut tuomari.
Näille eläteille maksamme verorahoissa.. Tuomareille/oikeuslaitokselle 1,1 miljardia.. - Anonyymi00016
Nilkkilä on tunnettu rikoksistaan koko ikänsä
- Anonyymi00017
Kinnulan hallinto tulee varmuudella pyytämään anteeksi koululaiseen kohdistuneita rikoksiaan
- Anonyymi00018
Lehtonen on myös saanut vakavan huomautuksen AVIsta, taparikollinen
- Anonyymi00019
Marja taitaa olla ainoa virkaihiminen jonka kanssa jokainen poliitikko tulee toimeen.
- Anonyymi00020
Terooristisessä tarkoituksessa nilkin aikaan tehtiin pommi-iskuja postilaatikkoon aina kun sivistyslautakunta kokoontui..
Hallinto koostuu terrorusteistä ja nyt ihmetellään miksi kukaan ei halua jäädä lukioon=Lukio onneksi poistuu koska on ollut italian mafian ja terroristi hallinnon johtama..
Otaliaa pitää osata AVIn kin mielestä liikuntatunneilla.. JÄRJETÖNTÄ - Anonyymi00021
virkamafia piste fi
700 000 virkaloista elättinämme, kinnulan hallinto pahin?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1256388Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3766195Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie716143Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443982Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1482405Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42355Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1301447- 131289
- 1871118
- 64950