Kruisailu kiinnostaa

Anonyymi-ap

Voiko tuohon Pukkila Cruising'25 tapahtumaan osallistu uudehkolla saksalaisella käyttöautolla (siis ihan mersusta ei ole kysymys)? Ps. Moottorikaan ei ole ihan V8.

21

778

    Vastaukset 21

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Musta toi droppais vähän tunnelmaa! Entäs jos järjestäisit oman häppeningin käyttöautoille. mukaan sakujen lisäksi vaikka Pösö, Seatti ja miksei Ladakin, jos joltain vielä löytyy moinen.

      • Anonyymi

        Kyllä " Tervetuloa autot Amerikasta, Euroopasta ja miksei muualtakin" tarkoittaa, että auto kuin auto on tervetullut! Kannattaa lukea järjestäjän ilmoitukset vähän tarkempaan!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kyllä " Tervetuloa autot Amerikasta, Euroopasta ja miksei muualtakin" tarkoittaa, että auto kuin auto on tervetullut! Kannattaa lukea järjestäjän ilmoitukset vähän tarkempaan!

        Näin tämän vähän liian myöhään. Tuli sitten käytyä omatoimikruisailulla Mäntsälän suunnalla. Kruisailukokoontuminen kyllä jatkossa kiinnostaa vaikka ameriikonautoa ehkä ei tulekaan hankittua!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Näin tämän vähän liian myöhään. Tuli sitten käytyä omatoimikruisailulla Mäntsälän suunnalla. Kruisailukokoontuminen kyllä jatkossa kiinnostaa vaikka ameriikonautoa ehkä ei tulekaan hankittua!

        Tämä ilmoitus Mäntsälän suunnalla saksalaisella cruisailusta sai mahdollisesti tässä uutta merkitystä? Autoilun lisäksi junahommia?


    • Anonyymi

      1970 Ford Mustang Fastback on kova rassi! Saksalainen käyttöauto on yleensä toimiva kauppakassi ja työmatkakulkuneuvo.

    • Anonyymi

      Kruisailu (engl. cruising) on homokulttuuriin kuuluva termi ja toiminta, joka tarkoittaa kuljeskelua, jonka tavoitteena on löytää seksiseuraa.

      Kruisailu oli yleisempää aikana, jolloin homoseksuaalisuus oli laissa sekä vallitsevissa normeissa kiellettyä, vainottua ja paheksuttua. Monet homomiehet elivät kaapissa ja viharikosten pelossa, joten ainoa tapa löytää seuraa, toteuttaa itseään sekä omaa seksuaalista suuntautumistaan, oli kruisailemalla. Kruisailu syntyi tarpeesta tavata muita seksuaalivähemmistöön kuuluvia, mutta koska sellaista ei voinut julkisesti tehdä, täytyi tapaamisten pysyä salassa ja piilossa. Seksuaalivähemmistöjen oikeuksien ja aseman parannuttua sekä sitä myötä LGBTQ+-ihmisille suunnattujen tilojen ja seurustelusovellusten yleistyttyä kruisailu on vähentynyt.

      • Anonyymi

        Itse olen kyllä aina luullut, että cruisailu tarkoittaa vain ja ainoastaan ameriikanrautojen kokoontumisajoja. Toinen merkitys sanalle siis on homoseksuaalien seuranhakutoiminta? Aina sitä oppii uutta. Kiitokset asiantuntijalle tästä tietoiskusta! Meitä pukkilalaisia on moneen junaan!


      • Anonyymi

        Itse olen kyllä aina luullut, että cruisailu tarkoittaa vain ja ainoastaan ameriikanrautojen kokoontumisajoja. Toinen merkitys sanalle siis on homoseksuaalien seuranhakutoiminta? Aina sitä oppii uutta. Kiitokset asiantuntijalle tästä tietoiskusta! Meitä pukkilalaisia on moneen junaan!


    • Anonyymi

      Vakuuttelua moneen kertaan! Onko kruisailu kuitenkin tuttu harrastus?

    • Anonyymi

      Yhdet matkustaa junalla, toiset tekee junan miesten saunaillassa ja osa tekee noita molempia. VR kiittää!

    • Anonyymi

      Tulkaa gruisailemaan Loviisan keskustaan joka kesäyö kostoksi eliitin sadismista jota he harrastaa köyhiä kohtaan!!

      • Anonyymi

        I pass!


      • Anonyymi

        Voiko myös kannattaa Gazaa ja ilmastotekoja jos tulee?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Voiko myös kannattaa Gazaa ja ilmastotekoja jos tulee?

        Kyllä kaikki kapina on tervetullut.
        Itse en toki osallistu mutta eliitin hyvinvointi tuhoutuu kuitenkin joten voitte aloittaa sen jo nyt.


    • Anonyymi

      Mikä on nykyään paras kuppila Loviisassa?

      • Anonyymi

        En tunne kuppiloita.


    • Anonyymi

      Loviisan paras ravintola nykyisellään on ABC. Tosin alkoholitarjoilu on aika köyhää.

    • Anonyymi

      -80-90 luvulla kun olin parikymppinen niin autolla kun cruisailtiin eli ajettiin pillurallia niin monella meistä oli auton katolla pitkä piiska ja autossa La-radio. Huudeltiin mikrofoniin.
      Miksi ei nykyään enää kenelläkään ole lälläriä autossa paitsi joillakin LA-harrastajilla.

      • Anonyymi

        Nykyään kuski ja kaikki matkustajat selaa koko ajan somea. Ei siinä jouda lällärillä soittelemaan tai misuja tiirailemaan. Jorma kourassa joka jätkällä. Ei oo ihme että syntyvyys laskee!


    • Anonyymi

      Kyllä Malmgårdin kartanon fasaanijahdeissakin 70-luvulla käytettiin LA-radioita. Niillä oli hyvä huudella että missä tiput oli milloinkin menossa.
      Osallistujien autot olivat enimmäkseen uudennihkeitä Mersuja, mutta saattoi siellä jokunen Cadillackin olla joukossa. Kansanautoja ei ollut paitsi apumiesten kärryt huoltorakennuksen takana.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Puukotus Kajaanissa

      Kuka puukotti ja ketä? https://yle.fi/a/74-20247765 Vähemmän yllättäen päihteet mainittu
      Kajaani
      59
      1521
    2. Taas henkirikos

      Kuka lienee nyt asialla.
      Ilomantsi
      26
      1154
    3. 82
      1002
    4. Nyt se syksy on sitten alkanut

      Esimerkiksi tänään sataa aamusta iltaan, ja nytkin.
      Maailman menoa
      41
      823
    5. Mitä söpö

      Mies mietit?
      Ikävä
      65
      816
    6. Minä en ole koskaan

      Rakastanut ketään toista yhtä paljon kuin sinua
      Ikävä
      92
      764
    7. Humalassa autolla ajo.

      Tuhti humala hyydytti kuljettajan Suomussalmella -sammui rattiin ,uutisoi Ylä-Kainuu.
      Suomussalmi
      13
      720
    8. Hyvä on sitten, jos et sitä s*ksiä halua kanssani.

      Rakastetaan vaan toisiamme, voin käydä muualla tyydyttämässä fyysisenpuolen tarpeet. Puhumalla tämäkin olisi selvinnyt.
      Ikävä
      131
      705
    9. Tiesitkö? Jorma Uotisen EX-rakas on Helena Lindgren - Nämä ovat välit nyt: "Me ollaan..."

      Jorma Uotinen ja Helena Lindgren olivat avoliitossa v. 1982-1999. Pariskunta oli aikansa näyttävä julkkispari, missä i
      Kotimaiset julkkisjuorut
      19
      705
    10. Vähän pitää

      Kiusia ja näyttää
      Ikävä
      115
      676
    11. Suloinen ja herkkä

      Toiset huomioiva, räväkkä, yllättävä. Ei sellaisesta voi olla pitämättä.
      Rakkaus ja rakastaminen
      31
      615
    12. Jäljitelmä Birginit

      Ei jumaleisson, Jeffin vaimo kertoo et nää Hermesit olikin jäljitelmiä ja timangit labrarääsää. Anna mun kaikki kestää �
      Kotimaiset julkkisjuorut
      142
      605
    13. Hurja pako Kuhmossa

      19 vuotias kaahasi humalassa jalkakäytävälle tänään. Kuka mitä häh.
      Kuhmo
      4
      602
    14. Taidat olla

      Luovuttanut jo minun suhteeni osalta?
      Ikävä
      43
      591
    15. Minä muistan

      Minä muistan sinut nauravana. Sellaisena, joka sai tavallisenkin hetken tuntumaan vähän kevyemmältä, kuin huoneeseen ol
      Ikävä
      45
      570
    16. Mä voisin rakastua noihin tähti silmiin

      Katseesi on niin lumoava nainen💚.
      Ikävä
      19
      546
    17. Hyvää yötä hurmuri

      Iltaa haaveeni! Kauniita unia😘 Jospa me vielä nähtäis ja juteltais, suukoteltais ja halittais, siliteltäis ja hyväiltä
      Ikävä
      24
      523
    18. Jos tullaan toisiamme vastaan, niin

      pitäiskö pysähtyä ja onnitella?
      Ikävä
      41
      518
    19. Anteeksi J-mies

      Anteeksi että myötävaikutin siihen että rakastuit minuun, jota et voi koskaan saada. Viimeksi kun näimme ja katselimme t
      Ikävä
      72
      503
    20. Kenen viisautta on ollut laittaa tie väärällä murskeella pilalle

      Kenen viisautta on ollut kun Siimeksen/Kylmänpurontie pantu pilalle kun on ajettu liian karkeaa mursketta. Rengasliikke
      Hyrynsalmi
      17
      477
    Aihe