Ainakin jonkun.
"Murkinat"
Akut pelastavat maailman
11
306
Vastaukset
- Anonyymi
Aku Ankka ja Aku Louhimies ja Aku Hirviniemi?
- Anonyymi
Aku Korhonen
- Anonyymi
- Anonyymi
Hyvä näin.
- Anonyymi
Akulla käy Akunkin auto?
- Anonyymi
Meni väärin. https://www.codexplus.fi/tietoa-meista
- Anonyymi
Onko se akkutehdas räjähtänyt koska Vaasassa on euroopan huonoin ilmanlaatu ollut eilisestä lähtien ja se jatkuu edelleen. Ihmeellistä kun eivät edes uutisoi tuosta vaasalaisia missään tiedotusvälineissä ?
Tosin on jo vähän laskenut 163 nyt no 119 Vaasa keskusta Vaasanpuistikko
Tuo 119:kin on vielä epäterveellinen useille ihmisille
ilmanlaatuindeksi⁺ PM2.5 43 µg/m³
Viimeisin päivitys klo 21:00, 8. kesäkuuta Suomi , Pohjanmaa , Vaasa , Vaasa keskusta Vaasanpuistikko
https://www.iqair.com/air-quality-map- Anonyymi
Piti olla kello 22:00 8.kesäkuuta Suomi, Pohjanmaa, Vaasa , Vaasa keskusta Vaasanpuistikko
Ilmansaasteet
Mikä on ilmanlaatu tällä hetkellä lähellä Vaasa keskusta Vaasanpuistikko, Vaasa?
119 Epäterveellinen herkille ryhmille
PM2.5
Hienot hiukkaset (≤ 2,5 µm)
43 *
µg/m³
PM10
Karkeat hiukkaset (≤ 10 µm)
108.6
µg/m³
NO₂
Typpidioksidi
3.2
µg/m³
PM2,5-pitoisuus on tällä hetkellä 8,6 kertaa suurempi kuin Maailman terveysjärjestön vuosittainen PM2,5-raja-arvo. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Piti olla kello 22:00 8.kesäkuuta Suomi, Pohjanmaa, Vaasa , Vaasa keskusta Vaasanpuistikko
Ilmansaasteet
Mikä on ilmanlaatu tällä hetkellä lähellä Vaasa keskusta Vaasanpuistikko, Vaasa?
119 Epäterveellinen herkille ryhmille
PM2.5
Hienot hiukkaset (≤ 2,5 µm)
43 *
µg/m³
PM10
Karkeat hiukkaset (≤ 10 µm)
108.6
µg/m³
NO₂
Typpidioksidi
3.2
µg/m³
PM2,5-pitoisuus on tällä hetkellä 8,6 kertaa suurempi kuin Maailman terveysjärjestön vuosittainen PM2,5-raja-arvo.Entä rumat hiukkaset?
- Anonyymi
Ei pelasta, pelkkiä epäolennaisia yksityiskohtia. Länsimaalaisuus rakentuu juutalaiskristillisten arvojen päälle, siis oman taivaspaikan ja itsensä priorisointiin. Joten ongelman juuret on niin syvällä arvomaailmassa että arvomaailman loppu on väistämätön. Mutta eihän itsekkyytensä sokeuttamat sitä pysty näkemään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää362141Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten591955Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211900HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363771622Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031621Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241444Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821072Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53947- 73875
- 27869