2 sakkoa vuoden sisään koeajalla

Anonyymi-ap

Tuli tossa hölmöityä ja sakot tuli, elikkäs, ekan kerran helmikussa tuli sakot kun menin "tahallisessa" sivuluisussa ja jäin kiini, tuli 23:1 rikosnimikkeelä sakot ja 9 kpl päiväsakkoja. Nyt eilen tossa tapahtu sama, samalla rikosnimikkeelä mutta tällä kertaa 12 kpl päiväsakkoja ja rikosuhrimaksu. Mites on että kortti varmaa lähtee mutta milloin, kun ajan myös työkseni rekkaa, niin kortti olisi ihan hyödyllinen työni kannalta, ja mites on jos korti lähtee nii lähteekö c ja ce korttiki lopullisesti että pitääkö ne käydä uudellee teoria ja ajokokeissa

3

325

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ajokiellon pituus on vähintään 6 viikkoa, jos syyllistyy sakolla, tai liikennevirhemaksulla rangaistavaan liikennerikkomukseen neljästi kahden vuoden, tai kolmasti vuoden kuluessa. Liikennevirhemaksuilla rangaistavat ylinopeudet lasketaan vain, jos ylinopeutta on alle 60:n alueella yli 10 km/h, ja yli 60 alueella yli 15 km/h.
      Uuteen teoria-, tai ajokokeeseen ei tarvitse mennä.

      • Anonyymi

        ****vähän korjausta. Koeajalla kolmesti kahden vuoden, tai kahdesti vuoden aikana, eli kyllä se kortti nyt lähtee. Minimi on 6 viikkoa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        ****vähän korjausta. Koeajalla kolmesti kahden vuoden, tai kahdesti vuoden aikana, eli kyllä se kortti nyt lähtee. Minimi on 6 viikkoa.

        Vielä kerran, kun tuli vastattua ulkomuistista. Poliisi voi määrätä ehdollisen ajokiellon, jos ajo-oikeus on ammatin takia välttämätön, tai siihen on jokin muu painava syy. Ennen piti suorittaa uudelleen ajokoe ja teoria, jos kortti lähti koeajalla, mutta ei enää.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka pistetty kylmäksi

      Ketähän joutunu puukkohipan uhriksi? Tietääkö kukkaan?
      Kajaani
      25
      2573
    2. Mietin että

      Onko tarinallamme vielä luvussa tilaa kohtaamiselle vai jääkö se tähän.
      Ikävä
      95
      1576
    3. Kaipaatko sinä

      Yhtään meidän katseita
      Ikävä
      121
      1364
    4. Oletko samaa mieltä

      Että on parempi olla erillään?
      Ikävä
      75
      1150
    5. Mira Luoti ja Julkkisselviytyjät 2017 - Ketä kuumottaa juuri nyt?

      HS: Tässä ohjelmassa Mira Luoti kertoi kokeneensa seksuaalista väkivaltaa "PMMP-yhtyeen Mira Luoti kertoo Ylen uudessa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      36
      1121
    6. Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä

      Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo
      Sonkajärvi
      25
      951
    7. Julkisuuden henkilön päiväin päätös

      Sitä vaan, että kyllä nyt kaikki tietävät kuka oli Eemeli Peltola (kansanedustaja, joka päätti päivänsä eduskuntatalossa
      Sinkut
      269
      926
    8. Kirjallinen varoitus

      On annettu eräälle henkilölle. hyssytellään kuitenkin asiasta
      Äänekoski
      52
      922
    9. MESTARI SIVALTAA JÄLLEEN

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011436243.html Suomen ainoa Mestari lausuu tosiasiat Sannasta , Tuomiojasta ja hil
      Kajaani
      216
      889
    10. Mun tuli yhtäkkiä

      Ikävä sua❤️...
      Ikävä
      34
      815
    Aihe