Nuoret kapinoivat sadetta vastaan ja pukevat kumisaappaat, sadeviitan, ostavat joogamattoa jotta voi istahtaa hetken kylmälle, märälle asfaltille, ettei takapuoli kylmety ja syntyy ahschiiita!
Naisten apschiiii on ei hyvä asia.
En tiedä kuinka naiset ylipäätään lähtivät huonolla kelillä ulos.
Luonto kiittää kuitenkin suojelusta ja kannustaa hyvällä sateella.
Kapina jatkuu ja nuoret toivovat, että poliisi hajauttaa nopeammin kulkueen, jotta kotiin päästäisiin.
Katota ensi kerralla kun aurinko paistaa ja lämpöä ainakin 20 C.
Silloin se kapina lähtee ja ei tänään.
Kuvitella lämmin peti kotona, televisio ja kuppi kuumaa kaakaota ja lempi kirja mukana! Nam.
Kapinointia herra sadetta vastaan
Anonyymi-ap
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä841729Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2721605Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2901389Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1701309- 57915
- 48891
- 66884
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em66873Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40861Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤48838