Vanhemmat hankki vaippoja mulle -tyttö

Anonyymi-ap

Moi.
Kastelu alko melkein samoihin aikoihin kun menkat. Oon käyttänyt semmosta yökastelusidettä vaatteiden alla ja ollaan kokeiltu lääkitystä jne jo eli se on jo tehty.
Käyn lääkärillä usein tän takia. Sitä kautta otettiin se side käyttöön. Sekin jo mun mielestä pullottaa alusvaatteissa mutta farkuista nyt ei niin pahasti erotu.
Mun veli on töissä ulkomailla niin me mennään nyt kesäksi sinne ja tässä kävi nyt se että yks päivä iskä kutsui mut olkkariin ja pöydällä oli vaippoja.
Se sanoi että jos haluun lähteä niin käytän niitä koska ei tiedä yhtään mihin saa hävitettyä siteen/erilaiset vessat ja helpompi näin lennoilla jne ja 8 tuntii pärjää kerrallaan vaipalla kun side pitää vaihtaa kokoajan.
Ehdotti et kokeilen yöks yhden. Katoin niitä mun huoneessa ja ne on älyttömän paksuja ja kuuluu kova rapina kun avaa sellasen.
Mä käytän aina farkkuja ja nyt en varmaan vois enää.
En mä haluu noita mutta haluun reissuun mukaan.
Laittaisitteko vai jäisitteks kotiin?

1

67

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
      UUSI

      Tottakai vaippa. Miksi edes käyttää sidettä, jos pissaa tulee senverta suuria määriä, että joutuu kokoajan märän siteen kanssa räpeltämään?
      Isäsi on toiminut oikein, kun päätti ottaa vaipat käyttöön.
      Mitä tuohon pullotukseen tulee, imukykyisen vaipan ei kuulukaan olla mukava, vaan pitävä ja varma. Ohut vaippa tulee täyteen nopeasti ja vuotaa ohi housuille... hyvä vaippa imee jopa koko päivän/yön pissat, mutta tietty turpoaa melkoisesti. Siksi kannattaa hankkia heti avuksi jonkinlainen vaate, kuten nepparillinen body, estämään painavan vaipan roikkumista.
      Tällaisissa napit suljetaan ja avataan haarovälistä, eli vaipan tilanne on helppo tarkistaa ja vaihto onnistuu hyvin, joskin helpompaa suorittaa maaten.
      Pistin merkille, että joiltain lentokentiltä löytyy nykyään wc-tiloista aikuisille mitoitetut vaipanvaihtopöydät.
      Aluksi vaippa housussa varmasti tuntuu keljulta ja paksulta. Joudut myös totuttelemaan siihen, että vaipassa saattaa olla useammatkin pissat ennen kuin vaihtaminen kuivaan onnistuu.
      Suosittelen totuttelemaan tähän pyytämällä aikuista (esim isää, hoitajaa ym) laittamaan sinulle vaipan, jotta näet kuinka se kuuluu pukea ja annat päivän ajan pissan tulla vaippaan.
      Totut tähän kyllä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olit niin lähellä

      Taas söpis olit siinä ihan käden etäisyydellä❤️ Jos sinä ja minä olisimme olleet kahden, olisin hypännyt sun kaulaan. Sa
      Ikävä
      40
      1903
    2. Elokapinan mielenosoitussarja alkaa

      Varma kesän merkki on, kun planeetastamme huolestuneet ihmiset alkavat pitää tilaisuuksia muistuttaakseen ihmisiä siitä,
      Maailman menoa
      404
      1623
    3. Vaskikello osaa asiakaspalvelun

      Uskaltaako vaskikellolla asioida enää vai tuleeko turpaan, jos sinne menee? Täytyypä jatkossa hoitaa kaikki asiointi abc
      Pyhäjärvi
      49
      1573
    4. Eipäs sitten ryypätä kesälomalla

      Työnantaja voi antaa potkut, vaikka olisi ryypännyt 2-4 viikkoa sitten. Vaikka olenkin raivoraitis, niin en kannata tuo
      Maailman menoa
      110
      1281
    5. Kun me näemme taas

      Siihen on viikkoja, korkeintaan kuukausia. Jännite välillemme vetää meidät ennemmin tai myöhemmin toistemme läheisyyteen
      Ikävä
      6
      1171
    6. Pysyä yhdessä vai ei

      En tiedä, ollaan asuttu samassa asunnossa kohta joku 5 vuotta. Olisi sanomista vähän kaikesta mutta eniten itseä ottaa p
      Parisuhde
      56
      891
    7. Marinin hallitus onnistui työllisyystoimissa

      https://www.kauppalehti.fi/uutiset/marinin-hallitus-saavutti-tavoitteensa-merkittava-onnistuminen-tyollisyydessa-tuore-m
      Maailman menoa
      224
      875
    8. Oletko mielikuvasi kaivatusta muuttunut

      Lähiaikoina? Jos, mihin suuntaan? Miten ja miksi?
      Ikävä
      60
      832
    9. Tänään oli

      Noiiiiin 🤏 vähällä ettei tapahtunut jotain mieletöntä. Valitettavasti olosuhteet esti. Odota hetki vielä 😘
      Ikävä
      32
      797
    10. En halua sua enää

      joten ihan turhaan tulet "esiintymään" mun näkö- ja kuulopiiriin. Ärsyttää vain kun omat tekemiset häiriintyy, kun en ha
      Ikävä
      37
      648
    Aihe