Otsikko kertoo kaiken.
Eikö persuissa suvaittu koulutettua ja osaavaa miestä vai mistä tämä johtui?????????
Miksi Manoliitto erosi varavaltuutetun paikalta?
7
695
Vastaukset
- Anonyymi
Muuttaisiko hän pois paikkakunnalta? Häntä ei ainakaan valittu enää virkaan Kannuksen lukioon opettajaksi. Hävisi äänestyksen virkavalinnassa.
- Anonyymi
Pöytäkirja löytyy kasvatus- ja opetus lautakunnan kokouksesta 2.6.2025
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pöytäkirja löytyy kasvatus- ja opetus lautakunnan kokouksesta 2.6.2025
Eli herralle tuli ärripurri kun ei saanut himoitsemaansa virkaa.
Hohhoijaaa.... - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eli herralle tuli ärripurri kun ei saanut himoitsemaansa virkaa.
Hohhoijaaa....Kertoo kyllä jotain, että lautakunnan perussuomalainen edustaja esittää virkaan "yllättäen" juuri perussuomalaista henkilöä.
Varmaan pätevyys edellä mentiin eikä mitään poliittisia hillotolppia yritetty jakaa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kertoo kyllä jotain, että lautakunnan perussuomalainen edustaja esittää virkaan "yllättäen" juuri perussuomalaista henkilöä.
Varmaan pätevyys edellä mentiin eikä mitään poliittisia hillotolppia yritetty jakaa.Kumpikin hakija olisi ollut pätevä virkaan. Valitulla Karvosella oli enemmän työkokemusta. Mutta myös Manolis Huuki on hyvä ja pätevä opettaja.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kumpikin hakija olisi ollut pätevä virkaan. Valitulla Karvosella oli enemmän työkokemusta. Mutta myös Manolis Huuki on hyvä ja pätevä opettaja.
Erikoista siis, että juuri Perussuomalaiset halusivat virkaan kokemattoman puoluetoverinsa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse984822Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143952Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2113850Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1192257Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575781980Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801366- 1371324
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1681296En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5461178- 531135