nimestä Roosa Janina?
MItä mieltä olette
11112
10820
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Kummastakaan nimestä en pidä, enkä omalle lapselle laittaisi. Ne mielleyhtymät mitä noista nimistä tulevat, eivät ole kauniita.
Roosa on ylipainoinen ja piloille hemmoteltu lapsi. Hän on äidin kullannuppu, joka saa mitä vain mitä pyytää. Vaaleanpunaisiin ja aivan liian pieniin vaatteisiin tungettu lapsi on onnellinen, kunnes joutuu kouluun. Siellä häntä kiusataan jatkuvasti.
Janina taas vinkuu joka asiasta eikä kestä koskaan vastausta ei, vaan pistää pystyyn todellisen shown paikasta riippumatta saadakseen oman tahtonsa. Rasittava kakara. Janinoita tapaa erityisesti julkisilla paikoilla, kuten kaupassa ja kirkossa.
Tiedä sitten mistä nämä käsitykset tulevat, kun en yhtään tuollaisia Roosia tai Janinoita tunne.
Jostain syystä minulla on aivan samat mielikuvat tuonnimisistä lapsista... ;-)
Noi janniinat just niitä kaikista ärsyttävimpiä muksuja. Niillä ei ole mitään käytöstapoja, mutta sehän onkin sitten vanhempien vika... ;)
Hehehehe... ihan kuin minun kirjottama=)
tietämäni Roosa on just tuollainen kuvailemasi tyyppi. Aivan, puettu liian pieniin vaaleanpunaisiin vaatteisiin ja oikea äidin lellikki!!
Minun mielestäni nimi on kaunis :)))))
Eli minusta Roosa Janina on ihan kiva :o)!
Mielestäni nimi on aivan ihana =) Voisin itsekkin harkita mutta nimi on päätetty jo ;) Loistava!!
Aina vaan tuo iänikuinen Roosa. Molemmat ovat mielestäni äärimmäisen vastenmielisiä nimiä. Käyttäisit nyt edes vähän mielikuvitusta!
yhtään nimestä Roosa, se tuo vaan negatiivisiä tuntemuksia.Janina menettelee.