Lopen huoltamoilla bensan hinta hipoo kahta euroa. Vesimaksut nousee rakettimaisesti. Hulevesimaksut rullaa. Kiinteistöverot nousee. Ruokakaupoissa taitaa olla Loppi-lisää. Datakeskusten kanssa sekoilulla saadaan sähkön hinta pilviin. Ei tule mitään tästä kokoomuksen ja persujen sekoilusta.
Koska sitä euron bensaa saa?
7
742
Vastaukset
- Anonyymi
Pohjoisessa 1,6 e/ ltr bensa
- Anonyymi
Ota juoksubensaa jostain.
- Anonyymi
Varsin Perussuomalainen ratkaisu.
- Anonyymi
On merkillistä tämä
Ajoin riksusta Forssaan
Riksus ja forssas yli 20 snt halvempi bensa kun tossa välis lopella. ABC vertailussa
Loppilisää maksamme kai - Anonyymi
Eikö kansanedustaja ja jonkin sortin pensabobulisti ja autotööttimarssien tervehtiä Heinonen saa loppelaisia pensakauppiaita kuriin! Mainehaitta näin kallis pensa!
- Anonyymi
Oli asiaa hyvinkäälle .
Ostin samalla bensaa abc Hyvinkäältä.
Oli 28 snt halvempaa litra kuin lopen abc..? ???
Sit ku kattoo tankilla sovelluksesta ni jossain Lapin perukoilla Muoniossa ABC 20 snt halvempaa kun lopella.
Ettei se kuljetusmatkasta kiinni ole ainakaan.
Ite onneksi työmatkan takia voi tankata muualla kuin täällä..
.- Anonyymi
Ei Lopella ole ABC…
Ja ei ole väliä mitä täällä mikäkin maksaa ja voiko täällä ylipäätään edes ihminen elää. Meillä on villapaita tuuletus ja loppiaisen tulet. Niillä mennään ja sen pitää riittää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1055731Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
- 1241097
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
- 66857
- 75798
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17741