Miksi viiksivallu pyörii varikolla?

Anonyymi-ap

Mitä järkeä viiksivallun on olla joka ainoassa kisassa varikolla pyörimässä vaikka ei aja metriäkään? Eikö miehellä ole mitään järkevää tekemistä enään?
Luulisi nyt että aikuisella miehellä olisi jotain työtäkin tarjolla. Nyt mies vain syljeskelee asfaltille varikkomuurilla.
https://www.iltalehti.fi/formulat/a/d8841080-f945-481f-9b17-07b10f74bd36

9

419

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ainakin haastattelussa Vale sanoi että ensi vuona on tarkoitus palata kisakuskiksi F1 sarjaan.

      • Anonyymi

        Eiköhän tuo kortti ole jo katsottu. Uusi vaihe elämässä alkamassa. Aikansa kutakin.


    • Anonyymi

      Hei "tahvo", esillä pitää olla, jos joku palkasta kisakuskiksi, ei ne Himasta ketään tule hakemaan ja toisaaltaan Vale on "Kimi Antonellin" mentori, antaa neuvoja märkäkorvalle eri ratojen salaisuuksista ja hyvin on mennyt, "Kimi" Montrealissa podiumilla sijalla 3, kyllä Vale osaa, iloitaan siitä!!

      • Anonyymi

        On sulla ja ilon aiheet!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        On sulla ja ilon aiheet!

        Älä muuta sano=) Toinen on ihan tohkeissaan jos Viiksimies antaa jotain neuvoja jollekin märkäkorvalle, iloitaan siitä, buahahaha.

        Ehkäpä tällä Kimillä on omat inssit ja taustajoukot jotka niitä neuvoja antaa. Saattaahaan potta käydä pojan jutulla varikolla kun mitään muutakaan hommaa ei ole potalle siellä enään tarjolla=) Luulisi tulevan aukuisella miehellä aika pitkäksi nojatessaan pylvääseen radiopeltorit päässä. Jos miestä tarvittaisiin edelleen radalla, hän olisi siellä. Kukaan ei ole niin kaheli että ottaisi miestä enään ajamaan.


    • Anonyymi

      taas is hehkuttaa että valesta taistellaan, Perkele mies olisi radalla jos hänestä oikeasti joku talli olisi kiinnostunut, Nyt mies nojailee tolppaan varikolla, peltorit päässä.

    • Anonyymi

      Valtteri ajaa Caddyllä ensi vuonna. Kevyesti kuuden nopeimman joukkoon helposti. Erinomainen paketti, Valtteri ja Caddy.

    • Anonyymi

      Kyllä taas kateellisia kiukuttaa kun ajopaikka alkaa varmistua. Testikuskinkin pitää olla varikolla jos jutuu tuuraamaan varsinaisia kuskeja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      246
      4061
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      127
      2333
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      2006
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      141
      1491
    5. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      39
      958
    6. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      129
      958
    7. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      939
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      334
      881
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      857
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      62
      790
    Aihe