Tarvitsisin tietoa ja apua kokeneemmilta
Mopo tärisee ikävästi. Tärinä tulee moottorin alueelta jostain. Tärinä voimistuu siinä 35-45 nopeuden paikkeilla ja kun vauhtia on joku 55 ja siitä ylöspäin se hieman rauhoittuu.
Voiko vika olla se että kampiakseli on vino tai sitä ei ole tasapainotettu. Mopolla on ollut yksi aikaisempi omistaja. Ja mopoa on viritetty aika huolella ennen minua. Tällä hetkellä se on käytännössä vakio.
Mopo tärisee
Anonyymi-ap
6
211
Vastaukset 6
- Anonyymi
No aja sillä sitten 35km/h ja alle niin ei tärise.
- Anonyymi
Ei kannattaisi ostaa viritettyä mopoa. Kuka hyvän moponsa myy?
Yleensä kun viritellään ja tulee ongelmia kuten tuo tärinä niin mopo myydään pois. - Anonyymi
Jos tärinä tulee vain moottorista, niin moottori pitää ottaa irti ja laittaa metallinkeräykseen. Öljyt on ensin laskettava taloyhtiön pihanurmelle.
- Anonyymi
Se on varma että jos moottorin poistaa niin tärinää ei enää synny.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Se on varma että jos moottorin poistaa niin tärinää ei enää synny.
Ainakaan moottorista johtuvaa tärinää ei enää sitten synny.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa
Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja2831150Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "2731014Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä
Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔49920- 105884
- 99819
- 73808
- 107679
- 64578
Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"
Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh2551Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh11498