Kiitos viime vuoden 2 viikosta täydellä ylöspidolla, tuomme sen hk.n sinisen lenkin tullessa, loput juomineen saadaan sitten teillä ilmaiseksi, kiitos jo etukäteen.T.Reijo ja Taina.
Meidän 7 hengen perhe tulee taas mökille kylään!
Anonyymi-ap
3
223
Vastaukset
- Anonyymi
Tänä vuonna tuomme myös metrilakua ja Juhla Mokka -kahvipaketin.
- Anonyymi
Tervetuloa!
Ulkohuussi onkin jo tyhjennystä vailla, samoin laskuojaa on kaivamatta 25 metriä (viivästynyt koska kivikkoista) ja takametsän harvennusta varten on vesurit ja käsisahat hankittu.
Omat hyttysmyrkyt jos tuotte, sääskiä ja paarmoja on pirusti.
Innolla odottaen 😎 - Anonyymi
Ei tule, jos se on minusta kiinni.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1342724Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2612307Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?221413- 1151082
- 971040
Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041013Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee13932Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla
Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La55828Mistä juttelit viimeisen kerran
Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.50771Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.277752