Autojen ja mopojen tahallinen paukauttaminen on kielletty

Anonyymi-ap

Autot ja mopot tai moottoripyörät eivät saa paukkua tahallisesti kaupungin keskustassa. Kaikki kovaääninen ajelu on kielletty kaupungin keskustassa puolen yön jälkeen. Muissa kaupunginosissa tai laitakaupungin alueella voitte paukutella pakoputkia vaikka joka yö, jos muut sen sallivat.

Keskustassa ei tarvitse paukutella, koska asuntojen arvo laskee kun lapset ja koirat pelkäävät pauketta. Jotkut käyvät edelleen myös töissä ja haluavat hieman levätä.

16

325

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Aloittaja on aivan totaalisen väärässä. Asettumalla keskustaan asumaan ihminen hyväksyy myös sen että siellä voipi jotain meteliäkin olla. Kun taas laitakaupungilla oletetaan hiljaisuutta. Karrikoidusti: Jos ei siedä meteliä, voi muuttaa metsään.

      • Anonyymi

        Oli niin vakiovastaus, että alkaa kyllästyttää.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Oli niin vakiovastaus, että alkaa kyllästyttää.

        Vakiovalitukseen sellainen on ihan soiva peli. Enimmät typerykset saa sillä jo katoamaan.


    • Anonyymi

      Äänekkäimmät autot ja muut turhaan meluavat kulkuneuvot pyritään kuvaamaan. Kaupungin keskustan asukkaat toimivat asiassa.

      • Anonyymi

        Keräätkö jotain valokuva-albumia vai miksi?


    • Anonyymi

      Ja miten saa äänekkyyden näkymään ja kuulumaan kuvissa...

      • Anonyymi

        Videokuvassa onnistuu mainiosti.


      • Anonyymi

        Palstavanhus ootsä koskaan kuullut sellasesta tekniikan ihmeestä kuin videokamera?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Palstavanhus ootsä koskaan kuullut sellasesta tekniikan ihmeestä kuin videokamera?

        Vaihda nyt jonne mopoosi vakioputki takaisin saat vähän tehoakin.


    • Anonyymi

      Kasarilla ja ysärillä keskustan yö-ajelua oli rajoitettu liikennemerkein joissa kellon ajat.

    • Anonyymi

      Häiritsevää auton ääntä on jälleen kuulunut kaupungin keskustan alueella, mutta epäillyistä autoista on tiedot. Omistajia tai kuljettajia pyydetään tekemään muutoksia käytöksessään oma-aloitteisesti. Kaupunkilaiset seuraavat melutilanteen kehittymistä auto- ja liikennerauhan osalta, joka vaikuttaa myös työ- ja yörauhaan.

      Myös jonkin verran näkyy edelleen liian suurikokoisia tatuointeja julkisilla paikoilla. Vetäkää itse hihat alas. Varautukaa esittämään tarvittaessa henkilöllisyystodistus, sekä miten tulette toimeen eli mistä saatte rahaa elämiseen.

      Tämä siksi että selviäisi ettei teidän puolue- tai osuustoiminta ole suistunut luvattomuuksiin ja ettei kaupungin alueella kukaan joutuisi olemaan nälissään.

    • Anonyymi

      Miten tuo tahallinen paukauttaminen tapahtuu? Neuvokaa olen aika avuton autojen kanssa.

    • Anonyymi

      If any international law enforcement or military unit could read this, there is a hidden live babble situation in the town of Hämeenlinna. Hidden antagonist targets civilians with frequencies that become modified audio or vision environment to the unsuspecting individual or motorist. It is believed that many people know the antagonist and are in fact participating in an ultra-sonic plot that does not benefit anybody and participation is required for no particular reason. As a result people have become senile for participation without real reason.

    • Anonyymi

      > Miten tuo tahallinen paukauttaminen tapahtuu? Neuvokaa olen aika avuton autojen
      > kanssa.

      Epäily on luvaton etäsovellus. Myös auton akku tyhjenee sekunnissa.

    • Anonyymi

      Todellisuudessa ei enää voi oikeastaan ajaa autolla tai moottoripyörällä tai mopolla Hämeenlinnassa - jotkut vielä luulevat että se on mahdollista tai että auttaa jos tuntee jonkun. Muokatut olosuhteet vaikuttavat jokaiseen ilman armahdusta.

      Kun te olette muokkailleet täällä olosuhteita riittävän kauan ilman mitään syytä, isompi muokkaaja syökin seuraavaksi teidän olosuhteet. Älkää kysykö mistä tiedän, koska vain tiedän.

    • Anonyymi

      Onko jollain auton tai veneen akku tyhjentynyt yllättäen? Kyseessä on aikamme ilmiö, joka voi liittyä liian innokkaaseen varjoverkostoitumiseen. Akku tyhjenee sekunnissa missä ja milloin vain - onko kyseessä Poltergeist eli salainen puolueen räyhääjä? Oletteko kaikki sellaisia? Onko Poltergeist eniten ja vähiten ääniä saaneet? Muut joutuvat olemaan sitten siinä välissä.

      Onko puoluetoiminta vain salattua varjoverkostoitumista ja salattua räyhäämistä liian korkealuokkaisilla teknologisilla edellytyksillä joita Poltergeist itse ei kykenisi rakentamaan - emme ole tienneet asiasta aikaisemmin kun emme itse mitään tuollaista ole koskaan tarvinneet. Siksi kysyn.

      Akku voi puolestamme toimia normaalisti, sitä ei tarvitse ihmetellä tai kukistaa. Se on kehittynyttä viisaiden ihmisten suunnittelemaa teknologiaa perustuen luonnollisiin ilmiöihin. Muilla on vain keppi ja kivi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      226
      6596
    2. Haluaisitko enemmän ?

      Haluaisitko enemmän kuin ystävyyden ? M-N
      Ikävä
      171
      1745
    3. Vihjeitä kaivatusta

      Mitkä numerot liittyy sun kaivattuun? Osa puhelinnumeroa, kengännumero tai vaikka asuinpaikan koordinaatit (😊)
      Ikävä
      66
      1527
    4. Rakas mussukka

      anna joku merkki itsestäsi. Pyydän.
      Ikävä
      70
      1094
    5. Niin pettynyt

      Olen suhun ja siihen ettet koskaan kohdannut reilusti
      Ikävä
      105
      1010
    6. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      957
    7. Lieksa missä syy?

      Kun viranhaltijat irtisanoutuu tehtävistä? Museonjohtaja irtisanoutunut. Sivistysjohtaja lähtökuopissa ja Lieksan Kiinte
      Lieksa
      126
      891
    8. Martina Jeopardyssa

      Telkusta tulee mainos ohjelmasta, missä vilahtaa Martina. Ai vitsi odotan sitä jaksoa, missä Martina on. Pääsee taas näy
      Kotimaiset julkkisjuorut
      203
      873
    9. Faktat kehiin!

      kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
      Ikävä
      100
      836
    10. En olisi uskonut et

      Suhun tutustuminen toisi elämään näin synkän varjon. Surullista kun luulee löytävänsä rakkautta ja saa vain pahaa.
      Ikävä
      66
      799
    Aihe