Rkp:n varapuheenjohtaja kuvasi Teemu Keskisarjan lausuntoja ”itkupotkuraivariksi”
Hallituksen kiistat|Perussuomalaisten varapuheenjohtaja sanoi lauantaina Rkp:lle tärkeää rasisminvastaista tiedonantoa ”huuhaa-tiedonannoksi”.
Rkp:n vastavalittu ja pitkälti entisen mallinen puoluejohto pääsi sunnuntain tiedotustilaisuudessaan vastaamaan heti hallituskumppani perussuomalaisia koskeviin kysymyksiin.
Puheenjohtaja Anders Adlercreutzilta ja varapuheenjohtajistolta eli Sandra Bergqvistiltä, Ramieza Mahdilta ja Cecilia Ehrnroothilta kysyttiin näkemystä siihen, että perussuomalaisten varapuheenjohtajistoon valittiin Teemu Keskisarja ja Simo Grönroos.
Keskisarja väheksyi sunnuntaina Lahdessa hallituksen rasisminvastaista tiedonantoa ”huuhaa-tiedonannoksi”. Tiedonanto oli tärkeä Rkp:lle.
Grönroos tunnetaan perussuomalaistenkin mittapuulla ankaran linjan maahanmuuttopoliitikkona.
Adlercreutz totesi, ettei hän ole ehtinyt nähdä kaikkia lausuntoja.
”Tuntuuhan se huolestuttavalta, ja Keskisarja on ilmaissut itseään poikkeuksellisella tavalla”, Adlercreutz sanoi. Hänen mukaansa Rkp:n on luotettava siihen, että perussuomalaisten puoluejohto pitää puolueen sovitulla linjalla.
RKP inhoaa Keskisarjaa
5
87
Vastaukset
- Anonyymi
Keskikaljaa kuka sitten rakastaa. Kansan kaikkinainen rakkaus hiipuu hurjaa vauhtia. Keskikaljan ja kumppaneiden on sitä vaan niin vaikea tunnustaa, että ovat ihan itse siihen syyllisiä, vaikka yrittävät muuta selittää. Hallituskumppani RKP asiaa vielä vauhdittaa. Sen verran sivistysporvareita ovat nuo meidän ruotsalaiset..
- Anonyymi
Keskisarja on Suomen kielen ja Suomen mielen asialla, niitähän se RKP vihaa.
- Anonyymi
Aateliskroitsi marssii pridessa ja homoaa varmaan mielellään mamujen kanssa, kuten puoluetoverinsakin.
Ärkoopeelle mamut on paljon tärkeämpiä kuin suomalaiset. Närpiöön ja Affenanmaalle heti 10000 arabia ja somalia että saa bättre folket kerrankin mustaa munaa tarpeekseen. - AnonyymiUUSI
Anonyymi kirjoitti:
Aateliskroitsi marssii pridessa ja homoaa varmaan mielellään mamujen kanssa, kuten puoluetoverinsakin.
Ärkoopeelle mamut on paljon tärkeämpiä kuin suomalaiset. Närpiöön ja Affenanmaalle heti 10000 arabia ja somalia että saa bättre folket kerrankin mustaa munaa tarpeekseen.Sillä oli islamoppilas kotona----kehui oikein uskontoa
- Anonyymi
Ruotsinkielisten suomivihamielisyydelle on pitkä historia ja juuret syvällä. Kun suomalaiset polttivat ja tuhoisivat Ruotsin pääkaupungin sigtunaan 1187 aiheutti sellaisen pelkoreaktion että Ruotsalaiset liittoituivat Vatikaanin kanssa ja siitälähtien Suomi onkin ollut enemmän tai vähemmän Ruotsin riistomaa. Suomea ja ruotsia onkin ohjannut paavi ja semitistit kirjeineen, Kustaa Vaasa Suomenmielisenä yritti pyristellä ristin ikeestä pois, mutta huonolla menestyksellä. Venäjä sai vapautettua suomen autonomiseksi hetkeksi, mutta nyt jälleen ollaan EU:n, Naton ja Ruotsin alapuolella. Tällähetkellä Suomea riistetään ja ryöstetään tehokkaammin kuin vuosisatoihin.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 445832
- 475328
- 483708
- 133663
Vimpelin liikuntahallilla tulipalo?
Katsoin, että liikuntahallista tuloo mustaa savua. Sitten ovet pärähti hajalle, ja sisältä tuli aikamoinen lieska. Toise943286- 313126
- 592884
- 572730
- 532390
- 381844