Annansilmät-kalenteri

Anonyymi-ap

Tapasin aikanaan lahjoittaa Näkövammaisten liitolle rahaa ja sain sieltä siitä hyvästä hienon Annansilmät-kalenterin seinälle kerran vuodessa.

Viimeksi lahjoittaessani sitä ei kuitenkaan enää tullut. Tietääköhän joku onko kalenteri lopetettu? Liiton sivuilta pystyy lahjoittamaan, mutta osoitetta ei kysytä enää eli tuskin saa postissa kalenteriakaan.

5

516

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei ole lopetettu, tullut joka vuosi edelleen. En tiedä miksi et ole saanut

    • Anonyymi00002

      Vuoden 2026 kalenteri on aika mitätön: sama naali kuvattu kahdelle kuukaudelle, marraskuussa pitäisi olla jo talviväritys. Helmikuun kuvassa ei ole näätä, vaan kärppä tai lumikko

      • Anonyymi00003

        Havaitsin saman asian helmikuun eläimestä ja sen kuvatekstistä eli kuvassa ei todellakaan ole näätä vaan kärppä jolla musta hännän pää tai sitten lumikko koska kuvassa ei nää häntää mutta pään jykevyydestä johtuen todnäk kärppä on kuvattuna.


    • Anonyymi00005

      Liiton sivuilla ei tod. ole mitään mainintaa kalenterista tai muustakaan lahjoittajarek. toiminnasta (joulukortit tms. ). Sen sijaan käsi oikosena kerjätään rahaa, anna sinne ja tänne. Kyllä on mennyt oudoksi

    • Annansilmät-Aitta lopettaa toimintansa keväällä 2026, mikä tarkoittaa perinteisen Annansilmä-seinäkalenterin tuotannon päättymistä.

      Tämän tieski kertoa tekoäly.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      68
      7594
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      125
      3022
    3. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      153
      1864
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      67
      1704
    5. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      124
      1536
    6. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      172
      1482
    7. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      132
      1202
    8. Millaisena uskot

      Kaivattusi kokevan tunteensa?
      Ikävä
      78
      879
    9. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      48
      822
    10. Mitä haluat eniten

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      53
      784
    Aihe