ei ainoastaan työttömille vaan jopa työssä oleville.
Vastaukset 10
- Anonyymi
Minäkin sain tehdä osa-aika töitä . Eliitti hallitus poisti suojaosan niin aloin työttömäksi . Nyt saan Kelalta ja pimeästi olen yrittäjänä varkaus ja murto alalla .
- Anonyymi
Itse en ole eläissäni saanut euroakaan Kelan etuuksia tai rahoja.
- Anonyymi
Etkö muka ole koskaan ostanut lääkkeitä tai käynyt hammaslääkärissä? Niissäkin kela-korvaus. Kela maksaa paljon muutakin kuin tukia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Etkö muka ole koskaan ostanut lääkkeitä tai käynyt hammaslääkärissä? Niissäkin kela-korvaus. Kela maksaa paljon muutakin kuin tukia.
En ole.
- Anonyymi
Mutsis sai, lapsilisät
- Anonyymi
on työ aloja joilla elä, niin tarvitaan tarve hankinaista tuloja elämiseen,
- Anonyymi
mutta björn waleruus varaastaa kaikillt naiäöninin
- Anonyymi
Rikas saakin varastaa mutta sinä persaukinen et.
- Anonyymi
Saispa viilaajan mulqqusta
Porin perseilijä, savo.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 53907
- 55650
Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan64647Iäkäs Jämsäläinen mies kuoli poliisiautoon matkalla Jyväskylän putkaan
Iäkäs vanhus humalassa niin huonossa kunnossa, ettei pystynyt huolehtimaan itsestään niin ainoa apu sillä hetkellä oli43582Olen luovuttanut
Välimme menivät niin pahasti solmuun, ettei niitä voi enää korjata. On aika jatkaa elämässä eteenpäin. Toivon sulle kaik33553En välitä sinusta yhtään
Olet pelkkä itsestään liikoja luuleva ämmä. Kierrän sinut kaukaa nyt ja aina. Olit mulle pelkkä lelu vaan.32518Ernest Lawson täräytti erikoisen heiton TTK-lehdistötilaisuudessa: " Onko tässä tarkoituksena...?"
Ernest Lawson esitteli uudet TTK-tähtioppilaat ja opettajat torstaina 6.8. lehdistölle. Tulevalla kaudella on yksi hausk5513- 75457
- 37436
- 33435