Niin, mikä seuraavana?
ensin Syyria sitten Iran sitten...
Anonyymi-ap
9258
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Iran lakkaa kohta olemasta. Pommikoneet ja tankkauskoneet ovat matkalla, Israelilla on ilmaherruus.
Kohta on yksi roistovaltio vähemmän.
Ei tekis jenkeillekään pahaa ollenkaan 9.11 kaltainen episodi .kyllä se karma taas rankaisee tarpeen tullen isän kädestä !
Seuraavana ehkä Lappeenranta. Mistä sen tietää…
Iran on mennyttä.
Hienoa, että päästään roistovaltioista yksi kerrallaan eroon.
Olipa kumma kommentti.
Serbia kenties. Eli ryssämielinen hallinto ja samalla lippukin vaihtoon. Näyttää liikaa ryssän lipulta.
Ei uskaltaneet alkaa iranin kanssa hippasille .siinä olisi jerusalem äkkiä maan tasalla kun iran olisi laukaissut hypersooni ohjuksia vähän reilummalla kädellä.
Mietipä hetki: Oletetaan, että Iranilla on noita ohjuksia. Israel tappoi Iranin korkeinta johtoa, ydintutkijoita, tuhosi valtavan määrän ilmatorjuntaa niin, että sai ilmaherruuden Iranin alueella, sitten USA tuhosi pommittajillaan kolme uraanin rikastuslaitosta. Iran otti kunnolla turpiinsa, siis KUNNOLLA. Jos Iranilla olisi jotain hypersoonisia ohjuksia, miksei käytä? Millaiseen tilanteeseen Iran niitä säästelee? Siihen, kun koko Iran on pommitettu maan tasalle niinkö?
Mietipä hetki.