Mikä ihmeen räkyttäjiä täällä on

Anonyymi-ap

Ei nämä kylän ihmispoloset tajua, että kaikki sonta mitä te täällä kirjotatte voi tulla aika kalliiksi. Kyllä nämä kirjottajat tulee aika nopeasti poliisin kautta selville.

17

1674

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Suomessa on sananvapaus. Ei asuta pohjois-koreassa. Kirjoituksia henkilöiden nimellä toki kannattaa harkita. Eikä levitellä perättömiä huhuja eikä myös loukata ketään.

    • Anonyymi

      Jos jokaisen kommentoijan pitäisi rekisteröityä, se loukkaisi sananvapautta. Jos poliisilla olisi aikaa penkoa jonkun sanomisia esim. täällä suomi24, tarvittaisiin Suomeen DDR:n, tai Pohjois-Korean ja Venäjän kaltainen virkakoneisto, sekä kansalaisten kielikellojen armeija pitämään huoli siitä, että kaikki sanominen on tietyssä viranomaisen kontrollissa.
      Suomi24 suo vapauden niillekin, jotka kantavat sisällään asioita, joista ei julkisesti voisi koskaan kertoa. Julkisuuden henkilöiden ja päättäjien täytyy ymmärtää, että heitä pitääkin arvostella. Niin hyvässä, kuin pahassa. Toki kirjoittajan tulee valita sanansa niin, ettei mene kenenkään henkilökohtaisuuksiin, vaan kirjoittaa tekemisistä ja sanomisista sivistyneesti.
      Moderaattorin vastuulla on puuttua asiattomiin viesteihin, mutta jos niitä tulee tuhansia tunnissa, moderaattori on yhtä kuin tekoäly. Jos teet ilmiannon asiattomasta viestistä, se menee jopa heittämällä läpi. Kannattaa kokeilla. Sen tehtyäsi voit kehaista olevasi jonkinlainen nettipoliisi.

    • Anonyymi

      Täällä kuitenkin siistiä kun lukee jonkun muun kunnan sivua, on todella kovaa tekstiä. Irvaillaan henkilökohtaisia ominaisuuksia, perhesuhteita, mitä kukin sattuu päässään keksivän. Usein kunnan päättäjät ovat ne kohteet ja muut näkyvät kasvot kuka mitenkin.

    • Anonyymi

      Tehkää jo rikosilmoitus nuista räkyttäjistä. Ihan hirveätä luettavaa...

      • Anonyymi

        Samaa mieltä! Jos ei oo omaa järkeä niin virkavalta ohjaa .


      • Anonyymi00016
        Anonyymi kirjoitti:

        Samaa mieltä! Jos ei oo omaa järkeä niin virkavalta ohjaa .

        Mitä väliä, ei suomessa mitään tuomioita enää saa, se on syrjintää.


    • Anonyymi

      Mitä täällä on räkytetty, ei ketään tiettyä ihmistä?
      Yleisesti asioista voi kyllä mielipiteensä sanoa.

      • Anonyymi00017

        Totuus sattuu kun tulee ilmi että asuu arvottomassa talossa...


    • Anonyymi

      Suomessa on sananvapaus, sitä ei voi kukaan estää.

      • Anonyymi

        Sananvapaus on myös voimassa jos sanoo päin kasvoja niin ottakaa ihteänne niskasta kiinni ja tulkaa sanomaan älkääkä vain kirjoitelko


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sananvapaus on myös voimassa jos sanoo päin kasvoja niin ottakaa ihteänne niskasta kiinni ja tulkaa sanomaan älkääkä vain kirjoitelko

        Ehkä lain edessä, mutta sosiaalinen tuomitseminen voi olla aika julmaa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ehkä lain edessä, mutta sosiaalinen tuomitseminen voi olla aika julmaa.

        Elämä on julmaa. Niin oikeassa elämässä kuin somessakin

        Ei lakiinkaan voi välttämättä luottaa, eikä ihmisiin saatikka politiikkoihin.


    • Anonyymi

      Aloittajalle suosittelen rentoutusharjoituksia ja hakeutumista vastakkaisen sukupuolen seuraan. Relax.

      • Anonyymi

        Ei hoivakodissa sellasta suvaita.


    • Anonyymi00015

      Postiloota pittää saaha!!

      • Anonyymi00018

        Ja omia maita missä okkelilla kurnautella.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä

      Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla
      Maailman menoa
      638
      2433
    2. Hotellille löytyi ostaja....

      Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,
      Kuhmo
      29
      1197
    3. Sinä. Just sinä.

      Palataan ajassa taaksepäin vuosi tai kaksi. Mitä tekisit toisin jos voisit?
      Ikävä
      109
      1148
    4. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      10
      1036
    5. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      93
      945
    6. Onko se loukkaavaa

      Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k
      Ikävä
      101
      885
    7. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      94
      810
    8. Onko kaivattusi seinäruusu?

      Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai
      Ikävä
      50
      759
    9. Tiedätkö kaivattusi musiikkimaun?

      Minkälaisesta musiikista hän pitää?
      Ikävä
      64
      741
    10. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      29
      693
    Aihe