Ammattipoliitikkoko ei muka tiedä kaikkea kollegoistaan ? Ihan varmasti tietää.

Anonyymi-ap

9

132

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tekopyhää oman itsensä valkopesua jälkeenpäin.

    • Anonyymi

      Anna-Maja tuli sanomaan vuosi myöhemmin: "Me (RKP) olisimme voineet
      hajottaa hallituksen" (Kesällä 2023)
      No mikseivät hajottaneet ? Jälkeenpäin on helppo sanoa mitä vain.

      • Turhaa Anna-Majan on kukkoilla (tai kanailla tässä tapauksessa), sillä heillä ei olisi ollut mitään asiaa Orpon hallitukseen, jos keskusta olisi suostunut sinne.
        RKP tarvittiin vain täytteeksi, että saatiin enemmistöhallitus.


    • Anonyymi

      Sampoa salkkuryhmässä on vajaat 20 prosenttia eli selvä ylipaino

      Sammolla on tuottoisa pörssihistoria, ja myös väistyvä toimitusjohtaja Torbjörn Magnusson pystyy näyttämään tähänastiselta toimitusjohtajakaudeltaan Helsingin pörssiä parempia tuottoja.

      Sammon johtoon hypännyt Magnusson aloitti Sammon johdossa vuoden 2020 alusta. Magnusson korvasi tehtävässä Kari Stadighin . Stadigh ja Björn Wahlroos johtivat myös Sampoa aiemmin komeisiin tuottoihin toimitusjohtajan roolissa.

      Vuoden 2019 päätöstilanteesta tiistain päätösnoteeraukseen Sammon osakkeen kokonaistuotto on ollut 77 prosenttia. Samaan aikaan Helsingin pörssin OMXH Cap GI -tuottoindeksi on tuottanut 40 prosenttia

    • Anonyymi

      Tyttö oli liikkeellä sähköpotkulaudalla lauantai-iltana Tukholman pohjoispuolella Vallentunassa. Tyttö kaatui ja sai sen verran suuria vammoja, että ei päässyt omin voimin ylös.

      Ohi sattui kävelemään kolme miestä, joilta tyttö pyysi apua.

      Miehet päättivät auttaa tyttöä myös seksuaalisesti. Tyttö nimittäin raahattiin pensaikkoon, jossa kaikki kolme raiskasivat tytön. Sen jälkeen tyttö jätettiin pensaikkoon odottelemaan oikeaa apua.

      Poliisi tutkii tapausta törkeänä raiskauksena, mutta toistaiseksi ketään ei ole otettu kiinni epäiltynä teosta.

    • Anonyymi

      Naurettavaa tulla jälkeenpäin jossittelemaan. Aivan varmasti RKP:llekin
      PS:n aate ja toiminta oli tuttua, vaikkeivät juuri kyseisiä Purran
      kahtasataa (?) yli-rasistista kirjoitusta olisikaan nähneet.

    • Anonyymi

      Halla-aho tiivisti Kultarannassa maailman muutoksen: Suurin osa maailman ihmisistä elää hyvin erilaisissa arvojärjestelmissä, eikä heillä ole mitään aikomusta muuttua kaltaisiksemme

      Länsimaat ovat vain yksi osa maailmaa, joka nyt on kivuliaassa muutoksen tilassa. Aika entinen ei enää palaa, vaikka kuinka sitä haluaisimme. Sodankäynti ja hyökkäykset eivät nekään välttämättä lopullisesti ratkaise ongelmia. - Ulkoisella hyökkäyksellä on kuitenkin taipumus yhdistää kansalaisia oman hallintonsa taakse, tiivisti puhemies Jussi Halla-Aho ihmisluonteen peruspiirteen valtiossa kuin valtiossa.

      – Meillä oli pitkään kylmän sodan jälkeen sellainen illuusio, että liberaali demokratia on maailman kohtalo. Se, että Eurooppa ja läntinen maailma laajemmin on jonkinlainen majakka, jota kohti muu maailma hitaasti mutta vääjäämättä kulkee, totesi eduskunnan puhemies Jussi Halla-aho ulko- ja turvallisuuspolitiikan keskustelutapahtumassa tasavallan presidentin kesäasunnolla Naantalin Kultarannassa.

      Aikanaan demokratiaa olikin helppo markkinoida, koska ”korrelaatio liberaalien yhteiskuntajärjestelmän ja toisaalta materiaalisen vaurauden välillä oli niin vahva”. Läntisessä maailmassa oli rahaa, tavaraa ja yltäkylläisyyttä, totalitarisessa maailmassa ainoastaan kurjuutta.

      Yhteisiä tavoitteita erimielisyyksien sijaan

    • Anonyymi

      Ha ha persun suun pielestä valuu kuola rasvaisten juttujen takia.

    • Anonyymi

      Eduskunta hyväksyi hallituksen esityksen, jossa Kela-korvauksia kohdennetaan yli 65-vuotiaille yleislääkäripalveluihin yksityisessä terveydenhuollossa. Sosiaali- ja terveysvaliokunnan perussuomalaiset pitävät valinnanvapauskokeilua tervetulleena uudistuksena.

      Kokeilussa korvataan enintään kolme lääkärikäyntiä vuodessa yksityisellä palveluntuottajalla. Omavastuuosuus maksusta on sama kuin julkisen sektorin asiakasmaksu. Lääkärin määräämistä laboratorio- ja kuvantamistutkimuksista korvataan 50 prosenttia.

      Perussuomalaisten kansanedustaja Minna Reijonen toteaa, että monet kansalaiset ovat kyselleet kyseisen kokeilun perään.

      – Moni odottaa kokeilua innolla ja kokee, että kyseessä on hoidon saatavuutta helpottava uudistus.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      93
      2099
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      167
      1540
    3. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      74
      1319
    4. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      236
      1200
    5. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      73
      1170
    6. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      88
      1096
    7. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      151
      1041
    8. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      245
      984
    9. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      51
      916
    10. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      88
      891
    Aihe