Tyhjänpäiväistä jorinaa asioiden ympärillä näyttää olevan näissä kinkereissä. Nyt kun säästöjä haetaan joka suunnasta, niin tässä olisi yksi kohde jonka voisi lopettaa kokonaan.
Kultaranta-keskustelut
14
282
Vastaukset
- Anonyymi
Toki se kuullostaa tyhjänpäiväiseltä jos ei ole asioista kiinnostunut , saatikka niitä ymmärtäisi. Mutta on paljon ihmisiä, jotka ovat yhteiskunnallisesti valveutuneita ja mm. haluavat tietää arvoista ja asenteista mitä kullakin päättäjällä on.
Eivät kaikki ole niinkuin persut, että yhden ajatuksen taktiikalla äänestetään hullut vallankahvaan!- Anonyymi
Halla-Aho koulutti Stubbia arvoista ja realismista.
https://www.suomenuutiset.fi/halla-aho-tiivisti-kultarannassa-maailman-muutoksen-suurin-osa-maailman-ihmisista-elaa-hyvin-erilaisissa-arvojarjestelmissa-eika-heilla-ole-mitaan-aikomusta-muuttua-kaltaisiksemme/ - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Halla-Aho koulutti Stubbia arvoista ja realismista.
https://www.suomenuutiset.fi/halla-aho-tiivisti-kultarannassa-maailman-muutoksen-suurin-osa-maailman-ihmisista-elaa-hyvin-erilaisissa-arvojarjestelmissa-eika-heilla-ole-mitaan-aikomusta-muuttua-kaltaisiksemme/MESTARI puhuu asiaa kuten aina.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Halla-Aho koulutti Stubbia arvoista ja realismista.
https://www.suomenuutiset.fi/halla-aho-tiivisti-kultarannassa-maailman-muutoksen-suurin-osa-maailman-ihmisista-elaa-hyvin-erilaisissa-arvojarjestelmissa-eika-heilla-ole-mitaan-aikomusta-muuttua-kaltaisiksemme/Olihan Stubbillakin neljä pilaria!
- Anonyymi
Ja sitten se Halonen, ketä kiinnostaa, jorinat tiedetään ennalta
- Anonyymi
Halonen puolustaa aina vasemmistoa, eikä hauku koskaan Venäjää. Israel hänenkin vihollisensa. Missä oli muuten Israelin edustaja, kun sen maan asioita käsiteltiin ? Suomi terroristivaltioiden puolella. Ei ymmärretä, että samalla ollaan ihmisoikeuksia sekä naisten ja sukupuolivähemmistöjä sortavien puolella. Miten se sopii Halosen arvomaailmaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Halonen puolustaa aina vasemmistoa, eikä hauku koskaan Venäjää. Israel hänenkin vihollisensa. Missä oli muuten Israelin edustaja, kun sen maan asioita käsiteltiin ? Suomi terroristivaltioiden puolella. Ei ymmärretä, että samalla ollaan ihmisoikeuksia sekä naisten ja sukupuolivähemmistöjä sortavien puolella. Miten se sopii Halosen arvomaailmaan.
Tämä todellakin ihmetyttää.
- Anonyymi
Stubb väitti Kultarannassa olleensa aamupäivän aikana yhteydessä Trumppiin tekstiviestin kautta. Amerikassa on silloin yö. Näinköhän Trump viitsii keskellä yötä vastailla Suomen Stubbin viesteihin?
- Anonyymi
Stubbin poika pääsi ohituskaistaa pitkin UPIin töihin ohi pätevämpien hakijoiden.
Luulisi hävettävän tämmöinen etuilu? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Stubbin poika pääsi ohituskaistaa pitkin UPIin töihin ohi pätevämpien hakijoiden.
Luulisi hävettävän tämmöinen etuilu?Teki Stubbit:
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011310163.html
- Anonyymi
Ihan sama mitä mieltä suomen netanjahut on sota tilanteista, niillä on yhtäsuuri vaikutus kuin hyttysen sonnalla itämeressä. Parasta olisi olla hiljaa ja antaa puhua kellä on voimaa ja mahtia ja kuivaa ruutia.
- Anonyymi
Israel pitää ottaa Natoon jäseneksi.
- Anonyymi
Upi,Aleksanteri instituutti ,Kultaranta keskustelu,,,,
Satojen miljoonien säästö jo näistä.ja yleltä 500 mil pois.! - Anonyymi
Luulisi toimittajiakin hävettävän kun joutuvat tuommoisessa höpötyksessä olemaan mukana.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vuonna 2026 jää entistä vähemmän rahaa käteen palkansaajille
Työttömyysvakuutusmaksu nousee 0,3 prosenttia. Työeläkemaksu nousee 7,15 prosentista 7,3 prosenttiin. Työmarkkinajärjest1217246Suomen kansa puhunut: Purra huonoimpia ministereitä
Kouluarvosanalla 6–, eli samaa tasoa mitä Purran oikeakin koulutodistus. Epäpätevyys on tullut huomattua Suomen talouden4965388Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1503323Joulun ruokajonoissa entistä enemmän avuntarvitsijoita - Mitä ajatuksia tämä herättää?
Räppärit Mikael Gabriel, VilleGalle ja Jare Brand jakoivat ruokaa ja pehmeitäkin paketteja vähävaraisille jouluaattoa ed2162641Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t432338Pituuden mittaaminen
Ihmisen pituuden mittaaminen ja puolikkaat senttimetrit. Kuuluuko ne puolikkaatkin sentit tai millit teistä ilmoittaa m431282Varsinainen vetonaula tämä Pyhäjärven keskustelupalsta
Lisää kummasti muuttohaluja, kun lukee tätä foorumia. Tosin väärään suuntaan. Marraskuuhun mennessä tämä vähäinenkin vä681278En tiedä enää
Pitäiskö mun koittaa vältellä sua vai mitä? Oon välillä ollut hieman mustasukkainen, myönnän. En ymmärrä miksi en saa su771252Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu111169- 1111143