Muissa puolueissa on sotakiihkoilu vallalla ja puolustusvoimiin ollaan ollenkaan kyseenalaistamatta valmiita laittamaan vuosittain miljardeja euroja lisää rahaa.
Onko vasemmistoliitto viisain puolue?
20
232
Vastaukset
- Anonyymi
Noku Trumppi käski.
- Anonyymi
Vasemmistoliitto pelaa Venäjän pussiin. Ei muuta. No huutaa turhaa huutoa Palestiinan terroristien puolesta. Eli on haitallinen puolue Suomelle.
- Anonyymi
Kommunistit taistelee aurinkopaneeleilla Venäjän ohjuksia vastaan, niinkö?
https://www.suomenuutiset.fi/li-andersson-haluaa-ilmastotoimet-laskettavaksi-osaksi-puolustusmenoja-antikainen-onko-vasemmisto-menettanyt-viimeisetkin-jarjenrippeensa/ - Anonyymi
Voivoi, tuo nyt on niin vanhanaikaista ajattelua että päivitähän korvien välisi!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Voivoi, tuo nyt on niin vanhanaikaista ajattelua että päivitähän korvien välisi!
Aivan ilmiselvä asia se on. Pitää olla aika tollo jos sitä ei huomaa vasemmiston edustajien ulos tuloista.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aivan ilmiselvä asia se on. Pitää olla aika tollo jos sitä ei huomaa vasemmiston edustajien ulos tuloista.
Päivitähän korvien välisi!
- Anonyymi
Kaikki vasemmistoliittolaiset tulee karkoittaa Suomesta Pohjois-Koreaan.
- Anonyymi
Vsdemmistoliiton nykyjohdon suuri enemmistö on täysin Naton kannattajia, kaikkineen siitä koituvineen seurauksineen.
Suomessa ei tätänykyään ole natosta "vapaata" puoluetta. Kaikki eduskunnassa olevat puolueet ovat naton kannattajia ja kantavat vastuus siitä että suomi on natossa ja sen aiheuttamista seurauksista - Suomelle..- Anonyymi
Tulee perustaa uusi puolue. Nimeksi vaikkapa Suomen Nato ja EU-vapaa Puolue rp. Lyhenne SN-EU vap. P
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tulee perustaa uusi puolue. Nimeksi vaikkapa Suomen Nato ja EU-vapaa Puolue rp. Lyhenne SN-EU vap. P
Helpompi ratkaisu kun muutatte Venäjälle.
- Anonyymi
Vasemmistoliitto on mielipuolien puolue.
https://www.suomenuutiset.fi/antikainen-vasemmistoliiton-honkasalo-puolustaa-irania-joka-vainoaa-naisia-tappaa-toisinajattelijoita-ja-havittelee-ydinasetta/ - Anonyymi
Sen verran voidaan rajaa avata että työnnetään kommunistit, demarit ja vihreät rajan taakse.
Siellä heillä on kaikki mahdollisuudet osallistua päätöksentekoon, samanmielisten ystäviensä kanssa.- Anonyymi
Olen samaa mieltä!
- Anonyymi
Tottakai Vasemmistoliitto on viisain puolue!! En ymmärrä miks jotkut vieläkin luulee että markkinat muka ratkasee mitään. Kapitalismi on ihan konkreettisesti se syy miks maailma on pilalla. Mun unelma on yhteiskunta, missä kukaan ei joudu käymään töissä ellei haluu. Rahaa kyllä riittäis kaikille jos sitä vaan jaettas oikein. Voitais ottaa käyttöön perustulo heti ja lakkauttaa armeija ja kaikki yritystuet, niillä ei oo mitään järkee. Ne rahat pitäis antaa ihmisille suoraan, että kaikilla ois hyvä olla.
Verot pitäis nostaa reippaasti niiltä joilla on esim. auto tai omistusasunto. Ei kukaan tarvi omaa kotia, kun asiat vois järjestää yhteisesti. Mä en tajuu miks tästä tehdään niin vaikeeta, ku ratkaisut on ihan selkeet.
NATO ja EU on molemmat ihan turhia porvarikerhoja. Ne vaan tukee suuryritysten etuja ja pitää tavalliset ihmiset kahlittuna. Vasemmisto on ainoo joka puhuu oikeesti ihmisarvosta ja vapaudesta olla oma ittensä ilman että pitää osallistua tähän rahapohjaseen koneistoon.
Vasemmisto on tulevaisuus. Kaikki muu on menneisyyttä.- Anonyymi
Aika huono provoksi
- Anonyymi
"Rahaa kyllä riittäis kaikille jos sitä vaan jaettas oikein"
Kyllä. Seinästä aina vaan otettas. Terveisin demari - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"Rahaa kyllä riittäis kaikille jos sitä vaan jaettas oikein"
Kyllä. Seinästä aina vaan otettas. Terveisin demariNäinhän se oli 2019 - 2023 ja nyt bileet on ohi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aika huono provoksi
Ei ole provo vaan TOTUUS.
- Anonyymi
Suomalaiselle vasemmistolle Suomea itseään tärkeämpi asia on Palestiinan ja Hamasin terroristien puolustaminen. Se on nyt nähty. Jopa Kepun Kaikkonen on samoilla linjoilla.
- Anonyymi
Eivät kaikki halua elää jatkuvassa kilpailuyhteiskunnassa, jossa ihmisen arvo mitataan ansioluettelon pituudella tai kulutuskäyttäytymisellä.
Itse olisin valmis luopumaan omistusasunnosta, yksityisautoilusta ja ehkä myös kansallisvaltiorakenteesta, jos se merkitsisi solidaarisempaa, ekologisempaa ja tasa-arvoisempaa yhteiskuntaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2609077IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3126299Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?661380Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61311- 1091111
Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.791005Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut61889Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin43788MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk311708Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23696