Mitkä on pahimmat haistapaska kodinkoneiden myyntiorganisaatiot? Eli mitä merkkejä nyt ei ainakaan kannata ostaa tai kuljetella huoltoon?
Katselin electroluxin huoltoa ja kaikki yhteydet maksullisia yritysnumeroita vaikka paikkakunnalla on merkkihuolto.
Onko tämä jo poikkeuksellisen hyvä että huolto edes on vaikka sieltä ei saa edes palvelunumerosta ketään kiinni.
Pahimmat organisaatiot.
6
218
Vastaukset
- Anonyymi
Itse välttelen Giganttia ja Veikon konetta.
- Anonyymi
Lucky Goldstar (LG) + Infocare. Rahat katoaa, maksettua vika-analyysiä ei saa paperille, puhelimessa kyllä tunnustivat, ettei 4 vuoden ikäistä KALLISTA telkkaria voi korjata, koska siinä useita tyyppivikoja (...joiden pitäisi olla valmistajan vastuulla takuun päättymisenkin jälkeen)... mutta varaosat loppu (koska niitä vikoja oli odotettua enemmän).
Toki niitä piti joku 3 kk pommitaa puhelimella ennen kuin sai mitään tietoa ulos.- Anonyymi
Paperille eivät tientenkään suostuneet mitään laittamaan, koska sen paperin kanssa olisi voinut marssia kuluttajasuoja-asiamiehen pakeille....
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Paperille eivät tientenkään suostuneet mitään laittamaan, koska sen paperin kanssa olisi voinut marssia kuluttajasuoja-asiamiehen pakeille....
..eli virallinen huolto pelasi 100 % maahantuojan/myyjäliikkeen pussiin, vaikka laskut maksoi kuluttaja.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
..eli virallinen huolto pelasi 100 % maahantuojan/myyjäliikkeen pussiin, vaikka laskut maksoi kuluttaja.
Tyyppiesimerkki paskaorganisaatiosta! Ei jatkoon.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
..eli virallinen huolto pelasi 100 % maahantuojan/myyjäliikkeen pussiin, vaikka laskut maksoi kuluttaja.
Ne pelkää. Kenen leipää syöt sen lauluja laulat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja17322289Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant749496Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.297480Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va806325SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1825960Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot344976HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1084620Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1014386Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo872060Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k801355