Onko kansalaisilla asunnoissaan viemäröinti?
Onko Venäjän kansalaiset tyytyväisiä asuntojensa lämmitykseen talvisin?
Miksi nämä asiat ei ole kunnossa?
Miksi niin monet haluavat lähteä pysyvästi pois Venäjältä?
Historian varjolla julistetaan kyllä mutta omat asiat on hoidettu miten sattuu..
Voiko Venäjällä juoda hanavettä?
4
73
Vastaukset
- Anonyymi
Sotsissa voi juoda hanasta.
- Anonyymi
Voipi vain kysyä - mitä on venäjän juomavesissä sekotusta :
Viron ex-presidentti tylyttää ylimielistä ja "krapulaista" Suomea: "Vasta Sanna Marin sanoi sen"
Kaksi kautta Viron presidenttinä toiminut Toomas Hendrik Ilves ei säästele Iltalehden haastattelussa sanojaan Yhdysvalloista, Venäjästä ja Suomesta.
– Sota alkoi vuonna 2014, Ilves korjaa nopeasti.
– Vasta Sanna Marin sanoi vuonna 2022, että meidän olisi pitänyt kuunnella virolaisia.
– Teoriani on, että Suomessa oli jonkin aikaa krapula suomettumisesta. Neuvostoliiton hajoaminen tuli yllätyksenä, mutta jatkoitte saman paskan tekemistä. Sen lisäksi se oli äärimmäisen tuottoisaa taloudellisesti.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/88b48c59-ff1e-4506-9cc6-5f475d6c911b - AnonyymiUUSI
Kylmät väreet kulkivat pitkin selkäpiitä, kun Rolf Broman lauloi Pietari Suuren roolissa: ”Tappakaa väki, kiduttakaa, polttakaa, orjuuteen viekää. Tappakaa kaikki. Polttakaa mustalle mullalle.”
Ja kasakkain vaikuttava kuoro toisti: ”Me tapamme ja kidutamme, koska tsaarimme niin käskee.”
Kannon libretto noudattaa historiallisia tosiasioita. Pietari Suuren käskyn mukaan koko Pohjanmaa oli poltettava erämaaksi.
Kannon teksti ei mässäile kauheuksilla, mutta ei niitä kaunistelekaan. Ennen oopperaesitystä professori Kustaa H. J. Vilkuna esitelmöi täydelle Ilmajoki-hallin yleisölle ja kertoi muun muassa, miten ihmisiä poltettiin ja savustettiin leivinuuneissa. Joskus leivinuuniin työnnettiin kidutettava pää, toisinaan jalat edellä.- AnonyymiUUSI
Venäjä nyt poltaa ruokansa hyökkäyksin UKRAINAAN,
- tämä väki ei koskaan ole oikeaa elämää nähneetkään siinä valossa, kuin se tosiasiassa on elämää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Alle 15 oli
Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata401420Mikä on kaivattusi ihanin ja ärsyttävin piirre?
Ja onko hän mies, nainen ja muun sukupuolinen? Mies. Huomaavaisuus. Kiireisyys. Joskus voi rentoutuakin.981355Riikka Purra: työttömät tulee velvoittaa töihin
Purra panisi työttömät tulevaisuudessa työskentelemään sosiaaliturvan saamiseksi, koska työllisyysaste ei muuten näytä l2901255- 1091115
- 191061
- 651038
Näin Ellen Jokikunnaksen Ralph-poikaa suojellaan julkisuudelta - Katso tuoreet kuvat Italiasta!
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask ovat Ralph-poikansa kanssa kakkoskodissa Italiassa. Mukana on myös Unelmia Italiassa -kuva161019- 711012
Heh, persut = vassarit = 10,0 %
Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f176878Vihdoinkin lavatansseja tv:ssä - Juhannuksena tanssitaan, bändeinä Yölintu ja Komiat!
Jes, vihdoinkin lavatansseja taas televisiossa! Keskikesän juhlaa vietetään tänä juhannuksena Tuuloksen Kapakanmäellä ju18841