Vammaispalvelu laki pitäisi purkaa lain nimessä ne joilla on Lievä älyllinen kehitysvamma ole selkeä his Lievän älyllisen kehitysvamman saaneeena ei ole tasainen ohjaus tarve ja on ainoastaan sosiaalinen kömpelyys vähensin minun kohdallani vammaissosiaali työntekijä palvelut ja jatkuvasti sanoo vaikea Adhd oire tekee minun kohdallani ei täyty kaikki Kehitysvamma palveluiden kriteerit 24h /7 olen kotona kun ei ole koskaan täyttynyt avustajan saanti kriteerit ja vammaissosiaali työntekijä sanoo kun muka vaikea Adhd tekee ongelmat kun en osaa sitoutuu Kehitysvamma puolella työkeskus ryhmässä käymiseen josta syystä vammaissosiaali työntekijä sanoi se ei halua maksaa minun kohdallani vero rahaa turhaan jos en osaa sitoutuu Kehitysvamma puolella työkeskus ryhmässä käymiseen.
Kiitos te jotka maksatte vero rahaa, että saan sentään ainoastaan työkyvyttömyys eläke rahaa, eläkkeen saajan asumistukea ja takuuek
T. Henna Maria Koskela
Vammaispalvelu laki pitäisi purkaa lain nimessä
Anonyymi-ap
2
281
Vastaukset 2
- Anonyymi
Ihan samaa on mulla. On diagnoosi lievästä älyllisestä kehitysvammasta. Mielestäni se on väärä. Suurimmat vaikeudet on juuri sosiaalisissa taidoissa. Minulla on varmasti ADHD, vaikka ei ole diagnoosia. On vaikea rauhoittua. Varmasti saisin lukion matematiikan kirjan laskettua läpi,jos olisi keskittymiskykyä. Epäilen,että on myös autismin kirjo, vanhalta nimeltään Asperger.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän521043Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll20965Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl513831- 49791
- 45712
- 37649
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30616Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE181595Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan59568Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37560