Tästä syystä

Anonyymi-ap

8

270

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Joo ja poliisit on kans kiellettävä kouluista . Ei lapsille tarvitse mennä opettamaan rikollisuudesta ! Rikollisia on jo ihan tarpeeksi .

    • Anonyymi

      Päihdevalistus on myös kiellettävä. Ei lasten kuulu tietää niistä.

    • Anonyymi

      Kielletään saman tien kaikki opetus etteivät opi mitään vääriä asioita.

    • Anonyymi

      Kehottaako poliisi kokeilemaan rikoksien tekemistä? Ei. Kehottaako päihdevalistus kokeilemaan huumeita? Ei. Mutta setavalistus kehottaa kokeilemaan homoilua! Pois sellainen väärän tiedon levittäminen kouluista!

      • Anonyymi

        Juuri näin. Ja jos hintit haluaa asiallisia järkiperusteita niin otetaan vaikka tämä:
        Multaporkkanaa ei tungeta suoleen ikinä. Se on täynnä bakteereja ja siinä voi olla mm. madon (suolistoloisten) munia. Mahahapot ja ruuansulatus tekee näistä selvää, mutta herkkä suoli ei. Te ette mieti MITÄÄN! Te vaikka sairastutatte ihmiset oman nautintonne eteen. Kasvatatte itsenne kaltaisia omaksi iloksenne. Se on narsismia.
        Kaikki teidän ajatus menee helpoimman kautta ja nautinnon kautta. Hedonismi ei johda mihinkään (muualle kuin tuhoon, olit uskossa tai et - täysin merkityksetöntä).
        Ette tee tätä lapsille. Te olette lasten hyväksikäyttäjiä.


    • Anonyymi

      Omille lapsille opettanut ettei viikkorahaa tipu jos näitä homppeliaatteita tai lepakkojuttuja seuraa. Koulussa ei tarvitse olla läsnä sellaisessa opetuksessa missä näitä sairaita asioita käsitellään.

    • Anonyymi

      Vanhemmilla on oikeus kieltää. https://www.suomenuutiset.fi/garedew-vanhemmilla-on-lakiin-perustuva-oikeus-kieltaa-sateenkaari-ideologian-opettaminen-lapsilleen/?fbclid=IwY2xjawLQQDBleHRuA2FlbQIxMQBicmlkETBxNVU5OXNFOXZoTGhtOTE5AR4oGVaZg_vU5uuS1_RBNYJZVDiPUN7T2tXeqKg7JNCka-Kx7aa8L5fMhcVQrA_aem_PPH13FvLhLPs_HwlsKlxRA

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      60
      7492
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      123
      2916
    3. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      142
      1766
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      65
      1649
    5. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      115
      1458
    6. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      167
      1394
    7. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      130
      1134
    8. Millaisena uskot

      Kaivattusi kokevan tunteensa?
      Ikävä
      73
      827
    9. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      47
      802
    10. Mitä haluat eniten

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      51
      707
    Aihe