Omistan Derbi Senda X-treme 50 SM (2019, 2-tahti) ja mulla on ongelma, jota en ole saanut ratkaistua.
Ajoin normaalisti, mutta kun päästin kaasun, mopo ei saanut enää bensaa. Odotin pari sekuntia, ja sitten se sai taas bensaa. Tein tämän pari kertaa uudelleen: annoin kaasua → päästin → ei bensaa → odotin → taas kulki hetken → mopo sammui lopulta kokonaan.
Yritin käynnistää mopoa, mutta se ei lähtenyt helposti. Kuulosti siltä, ettei bensa kulkenut kunnolla. Lopulta se käynnistyi ryyppy päällä. Kun lähdin ajamaan, sama ongelma toistui: ei saanut bensaa kunnolla ja sammui taas.
Myöhemmin noin vartin päästä sain sen käyntiin, mutta silloin alkoi kuulua sihinää koneen oikealta puolelta. Pidin mopoa tallissa pari päivää ja puhdistin kaasarin. Nyt se käy tyhjäkäynnillä “semi hyvin”, mutta sihinä kuuluu edelleen koko ajan ja kovenee kaasua antaessa.
Onko kenelläkään ollut vastaavaa? Epäilen imuvuotoa tai pakoputken tiivisteongelmaa, mutta haluaisin varmistaa ennen kuin alan purkamaan enempää.
Koneen oikealta kuuluu sihinää
Anonyymi-ap
4
195
Vastaukset
- Anonyymi
Pääseekö bensatankkiin korvausilmaa? Eli onko bensatankin korkin korvausilmareikä tukossa?? Jos suhina kuuluu siitä? Avaa vähän korkkia ja koita ajaa!
- Anonyymi
Heips. Mopo käy tyhjäkäynnillä huonosti
- Anonyymi
imuvuoto, alipainevuoto . .
- Anonyymi
Leiponut kun ei oo saanu voitelua riittävästi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1788531KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4567745Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei763910Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521643794Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1223105Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään742993Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv442091- 1262086
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro231913Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka211911