Valittaa vähäisestä keikkamäörästä, ikävä juttu.
Kuningatar & Kuningas
9
233
Vastaukset
- Anonyymi
Onneksi lavatanssit ovat alkaneet taas kiinnostaa ihmisiä. Nuorisoakin näkyy aina vain enemmän.
- Anonyymi
Nuorten tanssityyli lavatansseissa on rennon riehakasta. Maailma muuttuu.
Sopivat juomat toki vähän vauhdittavat...- Anonyymi
Mutta eikö se ole kaikkien etu, että tsnssitaidottomat nuoret tanssivat toisten tanssitaidottomien nuorten kaa eli tasotsekkaus toimii kuin ajatus.
- Anonyymi
Miten noille Seinäjoen tangotuomareille saisi tehtyä selväksi sen, että perinteisen paritanssin harrastajat eivät jaksa kuunnella koko iltaa foksi tai kädenalityyppistä reipasta rallatusta tai jympsytystä (iskelmämusiikkia). Tanssikansan suosikkiorkesterit ja solistit esittävät monipuolista "tanssittavaa" musiikkia.
Tuomarit kun eivät itse harrasta paritanssia niin sen tietää mikä lopullinen tulos tulee olemaan. Tuskin nytkään tulevat kuninkaaliset (v2025) tulevat saamaan paritanssikansan raikuvaa suosiota.
Tuomarit saavat nyt haluamiansa monipuolisia iskelmälaulajia. Valitettavasti!- Anonyymi
Jos haluaa tanssiväen suosioon pitää hanskata useat rytmit: valssit, foksit, slowarit, hitaat valssit, cha chaat, rumbat, jenkat, polkat, masurkat, salsat, patsaattat, kizumpat, jivet, rokit, sambat, hambot, quickstepit ja ties mitä ihmeellistä.
Kuka tanssibändi osaa kunnolla nuo kaikki ? Vastaus ei kukaan ! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jos haluaa tanssiväen suosioon pitää hanskata useat rytmit: valssit, foksit, slowarit, hitaat valssit, cha chaat, rumbat, jenkat, polkat, masurkat, salsat, patsaattat, kizumpat, jivet, rokit, sambat, hambot, quickstepit ja ties mitä ihmeellistä.
Kuka tanssibändi osaa kunnolla nuo kaikki ? Vastaus ei kukaan !Sitä rytmiä mitä orkesteri ei osaa soittaa sen voi korvata sopivilla levyvalinnoilla 15 min. väliaikoina.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jos haluaa tanssiväen suosioon pitää hanskata useat rytmit: valssit, foksit, slowarit, hitaat valssit, cha chaat, rumbat, jenkat, polkat, masurkat, salsat, patsaattat, kizumpat, jivet, rokit, sambat, hambot, quickstepit ja ties mitä ihmeellistä.
Kuka tanssibändi osaa kunnolla nuo kaikki ? Vastaus ei kukaan !Vastaus on: nykyään elossa olevista jäsenistä koottuna Varjokuva. Edesmenneet muusikot mukaanlukien Martti Metsäkedon orkesteri.
- Anonyymi
Maunuksela jatkaa vuodesta toiseen ja tulos on aina sama.
- Anonyymi
Todellisen tanssikansan vanhentuessa ja vähetessä mielestäni lavatanssit ovat kulttuuritapahtuma.
Kesän festarit ovat sitten sitä bisnestouhua jossa massat tapaavat ja kaljanmyynnillä sijoittajat saavat katetta sijoituksilleen.
Näitä ei saa sekoittaa keskenään. Puhutaan siis aivan eri asioista!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude20915074Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t12710520Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy11910087Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h1089341Suomen velka kasvoi ennätysvauhtia - Mäkynen repostelee
– Velka kasvoi eniten tilaston historiassa, Mäkynen kirjoittaa. – Vuoden 2025 toisella neljänneksellä selvästi eniten k529162Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump237059Giorgia Meloni vs Riikka Purra
Kyllä Italian pääministeri on kauniimpi ja seksikkäämpi, kuin Suomen valtiovarainministeri Riikka Purra. Mitä jotkut näk566935Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.1826507Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua1696176Ohhoh. Kokoomusvirkamiehen mukaan Suomessa ei ole työttömyyskriisiä
Kun kokoomuksen johtama hallitus epäonnistuu täydellisesti talouspolitiikassaan, niin aikaisemmin erittäin pahaksi määri335598