Ennen kelpasi Timo Rautiaisen musiikkikin Yle:llä soittoon, muttei kelpaa enää. Mikä Yleä vaivaa, kun enää ei voi soittaa kuin hittejä & suosituimpia esittäjiä sekä sitä samaa vanhaa mitä ennenkin pois lakaistuna muutamat, kuten Timo Rautiaisen musiikki.
Itse pidän tästä Timo Rautiaisen uutuudesta, mutta pointtina ei ole se vaan miksi YLE ei ole enää se monipuolinen edes Ylex osalta, mitä se oli vielä 2000-2009.
Timo Rautiainen & Trio Niskalaukaus - Idänjuna
https://www.youtube.com/watch?v=_2RUDsJTWFc
Timo Rautiainenkin Ylen boikotissa. MIKSI?
19
282
Vastaukset
- Anonyymi
Oletko toivonut soittoon toiveohjelmissa?
- Anonyymi
Ei ennen tarvinnut pyytää. Ja jos pyytäisin Yle:llä varmaan todettaisiin. Ei löydy meidän valikoimasta. Eletään 2025 joten kaikki on saatavilla hetkessä.
Monipuolisempaa tarjontaa olen useasti pyytänyt mutta senkin lopetin kun kaikuu kuuroille korville. Joskus toki kiitetty on palautteesta ja samalla sanottu rivien välistä ettemme tule huomioimaan mitenkään. Sen mitä Yleä kohtaan jaksan enää aikaank kuluttaa on sen puolesta, että Yle pakko maksu pienenisi huomattavasti.
Isot kiitokset vinkistä! Näin ja kuulin tuon nyt eka kertaa. Timo Rautiaisella on sen verran MUNAA (sanan pyhimmässä kanta-uralilaisessa merkityksessä), että se menee junttikanavan junttitoimittajilta yli hilseen. Kuten myös Ismo Alanko, Nightwish, ja onhan noita...
- Anonyymi
Ei ole musiikkia mitä suuri yleisö kuluttaa tällä hetkellä. Sen takia ei soi soittolistoilla. Toiveohjelmista vaan pyytelemään omia toiveita.
- Anonyymi
Ei taida soida edes Radio Rockilla tai Cityllä.
- Anonyymi
Onko Ylen tehtävä soittaa vain isoimpiahittejä? Onko Ylen tehtävä soittaa perässä isoimmiksi hiteiksi nousseet niistä mitä kaupalliset edellä jo soittaneet?
Onko mielestäsi fiksua rahankäyttöä maksaa musiikkipäälliköille siitä että etenkim Radio Suomella pyöritellään vain edeltäjien tekemiä soittolistoja.
Ja mitä et ymmärtänyt aloituksesta? Lueppa uudelleen se niin ehkä käsität. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei taida soida edes Radio Rockilla tai Cityllä.
Pitääkö sen soida ensi siellä teholla, jotta Yle voi alkaa soittamaan?
- Anonyymi
Aivan käsittämätöntä Ylen touhut ja musavalinnat olleet vuosia niin laiskaa. Sietäis leikata ja lissää ja rajusti 175 milj. ois riittävä rahotus Ylelle.
- Anonyymi
Eipä kelppaa Klamydiankaan uudet biisit Ylen kanaville soittoon. 👎🏽.
- Anonyymi
Onneksi on Sea FM niin voi kuunnella Klamydian kipaleita ensimmäisenä maailmassa! On vaihtuvuutta ja on tuoreutta!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onneksi on Sea FM niin voi kuunnella Klamydian kipaleita ensimmäisenä maailmassa! On vaihtuvuutta ja on tuoreutta!
Huutista! 🤣
- Anonyymi
Vihjaatko että Timo olisi jotenkin erityisen oikeistolainen? Millä perusteella :D kaljun takia????
Timon sanoitukset on HYVIN vasemmistolaisia. Eikä siinä ole mitään pahaa. Vassareilla on hyviä ajatuksia. Sopii taiteeseen paremmin kuin perus öyhötys. Tulee kauniimpaa jälkeä.- Anonyymi
no empä ny tiijä onko vasemmistolaisiakaan timon tekstit että enempi kait keskustan ideologiaa muttei ainakaan vasemmistoo eikä ainakaan kovaa oikeistoa. Vihreääkin ideologiaa löytyy timo rautiainen&trio niskalaukauksen debyyttistudiolevyltä lopunajan merkit.
viestin kirjottaja Juha pohjola
- Anonyymi
Kuka muutenkaan kuuntelee Ylen kanavia? Spiikit on pelkkää roskaa, uutisista puhumattakaan.
- Anonyymi
Minä ainakin kuuntelen Ylen kanavia (mm. Yle Klassinen, Yle Radio 1 ja YleX), vain joku ps-valittaja ei ehkä sitä kuuntele.
- Anonyymi
Kuuntelit tai et. Pakko on rahoittaa. Siksi ei voi olla evvk kuten ne kaupalliset mistä ei välitä tippaakaan.
- Anonyymi
Ei kelpaa myöskään Yölintu yhtyeen uutuus Beiran-mies.
- Anonyymi
Biisin sanoma ei sovi YLEn agendaan. Itänaapurin henki asuu edelleen YLE:ssä.
- Anonyymi
Totta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k532325Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖271354Aavistatko että moni tietää
Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut871106Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt551062Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me1741026Yritin saada
Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.12941- 88914
- 68903
vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos22843Kronikat..
Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu10833