Miksi väen vängällä noita munuaissairaita sukuja täytyy jatkuvasti paukuttaa? Hienot indeksit ei paljon lohduta jos pentu täytyy laittaa monttuun vuotiaana munuaisvian vuoksi. Kasvattajat herätkää!
Munuaissairaat suvut
Anonyymi-ap
1
352
Vastaukset
- Anonyymi
Varmaan kannattaa ilmoittaa rotuyhdistyksen jalostustoimikunnalle ja jos on varma tieto et periytyvää ja vanhempien omistajat on tienneet niin korvaustahan siitä saa.On tuolla rodulla kasvattajia joille tulee pentuja kuin liukuhinhalta kannattaa kuitenkin seurata tuola jalostustietojärjestelmässä asioita ettei jää epäselväksi mistä ottaa.Ja kandee käydä katsomassa mestat jos on joku läävä tai pennut pieniä ja paikka paskasta niin kandee ehkä odottaa ja ottaa pareesta paikasta.Mut tieto julkiseksi jos oot saanut sairaan koiran, mikä on kyl ikävää
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552533Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482367Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1011049- 64891
- 65819
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274707Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85700Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648