Nyt löytyi työttömille töitä. Menkää joutessanne poistamaan lupiineja tien varrelta. Siitä kuuleman mukaan maksetaankin. Sovellus löytyy netistä.
Lupiineja poistamaan
11
366
Vastaukset
- Anonyymi
Siinä olis persujen äänestäjille töitä nyt. Mutta taitaa olla kivempi juoda olutta paskaisella sohvalla.
- Anonyymi
Työttömälle netissä luuraajalle mielenterveystöitä revi lupiineja, ei tarvii täällä nillittää.
- Anonyymi
Ois hyvä homma kyllä persuille, tykkäävät niin paljon tuhota niin kerrankin olisivat sitten hyödyksi. Mitenköhän ne juopot saataisiin aktivoitua?
- Anonyymi
Oletko kuullut työtätekevästä persusta?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oletko kuullut työtätekevästä persusta?
En koskaan ole nähnyt työtätekevät vasemmistoaktivistia, tuolla ne marssivat sateenkaari porukan johtoryhmässä ja elokapinan istuskelu porukoissa. Joskus olivat kai sodan jälkeen lapiohommissa pakotetusti.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oletko kuullut työtätekevästä persusta?
Viisas pääsee vähemmällä
- Anonyymi
Mikä säästö Elylle kun ei tarvitse tehdä istutuksia erikseen.Ja jos horsmat tulisi tilalle niin en pistä pahakseni vaikka vieraslaji on vallannutkin tien varret.
- Anonyymi
Persut ei tunnetusti töitä tee.
- Anonyymi
Siellä hesan alueella paljon asunnosta häätöjä saaneet ...Tulkaa tänne P-- Karjalaan. Melkein ilmaiset asunnot ja töitä on.. Iso omakoti talo 2 tonnia.....
- Anonyymi
Joo, tekis hyvää sinullekkin , kun saisit rahaa muualtakin kuin kelasta.
- Anonyymi
Ei siitä makseta, muutenhan sinne olisi 5000 hakijaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.
Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol6062436Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis4131945Eronnut Janni Hussi palaa julkisuuteen - Aloittaa uudessa työssä, joka on aivan uusi pesti Suomessa
Janni Hussi on saanut viime aikoina kohujulkisuutta, kun hänen ja Joel Harkimon avioliitto päättyi eroon kesällä 2025. H231780Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden
Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe641458JM lukkoliike
Mihin helvetin kuuseen te olette tällä kertaa siirtäneet Lukkoliikkeenne? Sen kerran kun ensimmäisen ja viimesen kerran191426- 651301
- 1221194
Helena Ahti-Hallberg uudessa elämäntilanteessa - Paljastaa eläkehaaveestaan Espanjassa: "Mä.."
Oi, kuulostaa ihanalta eläkepäivillä! Helena Ahti-Hallberg on ostanut kakkoskodin Espanjasta ja hänellä on puolisonsa ka22960Pankin avajaiset
Osuuspankin uuden toimitilan viralliset avajaiset vetävät väkeä. Kyllä oli outo nauhan leikkaus, kun leikkaajat pyllisti16948Miten kesäsi meni?
Oletko tyytyväinen siihen? Oliko kaivattusi mielessäsi? Lähennyitkö vai etäännyitkö hänen kanssaan?66853