kolaroi merellä keskenään vesijeteillä - toisen reisiluu kenties poikki.
Ja paikalle tietysti koko pelastuskalusto metipelastajista ensihoitoon , poliisista puhumattakaan, hoitamaan taas kerran kasvatustehtävää.
Millon ja miten nämä liikennehäiriköt saataisiin kuriin ja vastuuseen?
Täytyy siihen keinot kohtpuoliin löytää.
Kaksi ala- ikäistä Kokkolassa
13
506
Vastaukset
- Anonyymi
Enskojen paskaradioko tiedottaa, vai mikä taho??
- Anonyymi
Sanomalehtemme tiedotti, jos on lukutaito, niin kaikki tietää, että taas....
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sanomalehtemme tiedotti, jos on lukutaito, niin kaikki tietää, että taas....
Ai tiedotti, että ehkä reisiluu poikki??
- Anonyymi
Olivatko alaikäiset ( minkä ikäisiä olivat) kaveruksia, vai muuten vain kurvailleet meressä. Tarviiko tuon härvelin kuljettamisen edes ajokorttia / lupaa.
- Anonyymi
Sattuuhan niitä onnettomuuksia aikuisillekin ja kukin tietysti ainakin omalle kohdalle toivoo sen avun tarvitessa paikalle saapuvan.
- Anonyymi
Näiden vanhemmat ovat varmasti parempi osaisia joten veroja maksaneet ja ovat oikeutettuja pelastuslaitoksen palveluihin.
- Anonyymi
Loppu hyvin, kaikki hyvin (ovat hengissä). Vahinkoja sattuu kaikille, myös ajokortillisille.
- Anonyymi
Jos olivat ala ikäisiä sehän oli silloin laitonta ajelua?
- Anonyymi
Persuille ei satu vahinkoja. Ihan tahallaan kännissä tai kaljan hanossa öykkäävät, yöhöttävät ja ajelevat korttinsa kuivumaan.
- Anonyymi
Tollot ajotaidottomat tunaroivat aina. Älykkyyttä on mahdotonta lisätä tyhmään kokkolalaiseen päähän.
- Anonyymi
Jos on ala- ikäisiä, vanhemmilla on lakiin perustava velvollisuus yrittää kasvattaa lapsistaan lainkuuliaisia kansalaisia.
Lakien rikkomisesta kuuluu tulla aina seuraamus.
- Anonyymi
On alaikäinen tai ei mikäli ei vakuutuksia vastaavanlaisiin tapauksiin taikka laitteisiin niin tottakai vahingon kärsivät maksavat kaiken omasta taikka vanhempien pussista.
Miksi toisten = yhteiskunta pitäisi maksaa joidenkin typeryydestä/ vastuuttomuudesta johtuvia kuluja.?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1383799Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3362944Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt81845Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa51588Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41069- 71914
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38854- 44754
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat22698- 56697