Kyllä on taas yhdenlainen kesä. Tähän mennessä ei yhtään hellepäivää, mutta vettä tulee lähes joka toinen päivä. Ei silti, että nimenomaan hellettä paljon olis kaipailtukaan, mutta kun olis edes siedettävän lämmintä. Juhannus meni melkein palellessa ja vielä tänä aamunakin vain + 9. Onneksi näitä ei ole ihan joka vuosi.
Mökkimatka on yli sata kilsaa suuntaansa, ja ainakin jo 4-6 päivää pidemmät sääennusteet on mitä sattuu. Sitten teet suunnitelman mökille lähdöstä ja pääset perille, - sataa vettä. Saattaisi lähteä tämä mökki myyntiin, jos löytyisi joku, vaikka hiukan vaatimattomampikin paikka vähän lähempää.
Sikäli mukavaa, että ei ole myöskään hyttysiä juuri lainkaan.
Pohdiskelua kuistilla
7
93
Vastaukset
- Anonyymi
Missä se mökki sijaitsee ja mikä hinta? Ostan pois. Muista että mökeillä ei ole kysyntää.
- Anonyymi
Kysyithän sinäkin juuri, et tainnut huomata sitä itsekään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kysyithän sinäkin juuri, et tainnut huomata sitä itsekään.
Minä kysyin, mutta noin yleisemmin sitä kysyntää ei koronan jälkeen ole ollut kummoisestikaan.
Meillä on muutama vuokramökki ja lisääkin on tarkoitus hankkia, koska matkailu viileämpiin ilmanaloihin lisääntyy. Mökkibuumin hienoinen alakulo tuo tarjolle hyvinkin edullisia loma-asuntoja.
- AnonyymiUUSI
Istutaan terassilla untuvatakki niskassa ja maksetaan siitä että näytetään maailmalle esikuvaa siitä kuinka imaston lämpenemistä estetään.
- AnonyymiUUSI
Toivottavasti et ole kenenkään .muun mökillä,se olis sulta suuri virhe!
- AnonyymiUUSI
Kenen mökin terassilla se gubbe istuu? Pitäiskö laittaa tutkijat asialle!
- AnonyymiUUSI
Etkö olekkaan niuvassa,voi harmi!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli
Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei1756453- 1481774
- 1131558
- 511300
Suureksi onneksesi on myönnettävä
Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️46982Möykkähulluus vaati kuolonuhrin
Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢37928Älä mies pidä mua pettäjänä
En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu96897Reeniähororeeniä
Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?5839Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.
Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan235797- 41789