On varmaan hankala jätkyttää

Anonyymi-ap

On se ikävää, kun nykyään kukaan ei välitä enää mitään, vaikka kuinka yrittäisit olla eksoottisen erilainen.

Voit kasvattaa rinnat ja piilottaa pilisi mekkoon, kasvattaa vielä komean parran ja aukia sitä korkkarit jalassa lakatuilla kynsilläsi, evvk teet mitä hyvänsä.

Se oli vanhoina hyvinä aikoina se kun sinut vielä huomattiin.

8

721

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ainoa tapa järkyttää taitaakin nykyisin olla se, jos päätän joskus kertoa olevani transtaustainen. Mutta mitäpä tuota kertomaan ja transuksi leimautumaan.

      • Anonyymi

        Oletko koskaan ajatellut, että joka ihmiselle on useita leimoja muiden päässä?

        On tavattoman turhaa miettiä mitä muut itsestä ajattelevat. Ihmisen ajatukset ovat suurimmaksi osaksi höttöä ja diipadaapaa, sekamelska jossa ääneen pääsee niin syyttäjä kuin puolustajakin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Oletko koskaan ajatellut, että joka ihmiselle on useita leimoja muiden päässä?

        On tavattoman turhaa miettiä mitä muut itsestä ajattelevat. Ihmisen ajatukset ovat suurimmaksi osaksi höttöä ja diipadaapaa, sekamelska jossa ääneen pääsee niin syyttäjä kuin puolustajakin.

        Harvemmin ihminen haluaa leimautua ihmisten silmissä joksikin, mitä ei ole.


    • Anonyymi

      Nykyään ainoa tapa erottua on räsäsläis-trumpilainen kristilliskonservatismi. Mene Raamattu kourassa ja iso kultainen risti kaulassa huutelemaan priden varrelle niin erotut ja sinusta välitetään oikealla ja vasemmalla ja pääset sosiaaliseen mediaan.

    • Anonyymi

      Tämä juttu mitä kerrot ei pidä lainkaan paikkaansa. Kuvaamallasi lookilla mies kerää paljon huomiota jopa Helsingin keskustassa, muista alueista puhumattakaan.

      Naisten tapauksessa kaikenlainen pukeutuminen on sallittua. Jos vetää överimeikit naamalla miesten puvussa ja kravatissa menemään, niin kohteliaita kommentteja satelee. Voi miten rohkeaa jne.

      Kun mies toteuttaa homman toisinpäin, niin mistään ei tule kannustavia kommentteja. Ihmiset kyylää syyttävästi, tulee huonoa kohtelua jne. Mutta tähän on tultu, kun miehet on Suomessa heitetty kaikenlaisen normalisoinnin ulkopuolelle. On vaan tarjolla yksi muotti.

    • Anonyymi

      Jännä, että poistetaan asiattomana, kun transmiehenä mainitsin kokeneeni päinvastaisia kokemuksia, feminiiniset miehet hyväksyttiin naispiireissä, minua ei, sitten toki miespiireissä ei hyväksytty kumpiakaan.

      • Anonyymi

        Naisten porukoissa hyväksytään kyllä se harmiton ja feminiinen mies (mahdollinen homo), mutta ei trans-naista tai tiittiä. Naisellinen voi olla tiettyyn rajaan saakka ainoastaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Naisten porukoissa hyväksytään kyllä se harmiton ja feminiinen mies (mahdollinen homo), mutta ei trans-naista tai tiittiä. Naisellinen voi olla tiettyyn rajaan saakka ainoastaan.

        Minun tuntemissani naispiireissä kyllä hyväksytään tiitit ja transnaiset, myös transmiehet, jos ovat avoimia siitä, että ovat trans.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      291
      11073
    2. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      25
      3150
    3. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      78
      3023
    4. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      94
      2721
    5. 89
      2591
    6. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      154
      2291
    7. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      270
      2186
    8. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      45
      1471
    9. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      13
      1435
    10. Muutama vuosi sitten oli pulaa hoitohenkilökunnasta

      Nyt heitä sanotaan irti. Tarve ei ole hävinnyt mihinkään, ei myöskään raha jolla ihmisten työnteosta maksettiin; raha va
      Maailman menoa
      135
      1350
    Aihe