On se merkillistä? Kaikki pitäisi olla ok. Mutta miksi ihmeessä ei toimi teidän postissa? Muilla kylläkin? Pitäisi vissiin poistaa palomuuri käytöstä jotta toimisi s24 postit ja hyväksyä kaikki pop upit sun muut? Näinkö on?
Kone uunituore toimii,vaan ei teillä?
muutamilla...
3139
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Palomuuria ei tarvitse poistaa toiminnasta jotta Suomi24:n postiin pääsisi. Pop-up-ikkunoitten osalta riittää että ne sallii Suomi24:n postissa. Useimmissa pop-upien esto-ohjelmissa on asetus, josta tämän voi säätää sivustokohtaisesti.
Väännäpä nyt híeno rautalankamalli siitä miten palomuuri voi aiheuttaa ahdistusta selaimella http:n kautta ajettavaan weppimailiin ilman että se sama palomuuri hirttäisi kiinni myös muussa surffailussa.
Ja kun aiheeseen päästiin niin samalla voisitte selittää miten asiakkaan koneen virussofta voi muka sössiä selaimella ajettavaa mailia muuten kuin vasta postin liitteitä tallennettaessa herjata jos niissä on örkkejä mukana. Lähettelettekö jotain yhteyskohtaisia keksejä salaa, vai mitä?
Ja selitä samalla miks toi edellisen viestin tekstiin kirjoittamani h t t p tulee automaattisesti alleviivattuna vaikka kenotkin puuttuu perästä.
Esikatseluussa ei tuollaista ilmiötä etukäteen näe.
Miten tuon ilmiön saa pois tai estettyä tapauskohtaisesti, pitääkö lyödä vaihto-välilyönti samaan kasaan ensin, vai?