Aivan käsittämättömältä tuntuu että Hesarin toimittajat pantiin vastuuseen tekemistään jutuista ? Mielestäni vastuu lehdessä julkaistuista jutuista kuuluu PÄÄTOIMITTAJALLE, ei toimittajille jotka tekevät työtään päätoimittajan alaisuudessa. Eikö Hesarin päätoimittaja muka ollut tietoinen julkaisemistaan artikkeleista ??? Mikä se sellainen päätoimittaja on ? Tässä olisi pitänyt tuomita nimenomaan päätoimittaja!
Hesarin toimittajien tuomio KÄSITTÄMÄTÖN !
6
198
Vastaukset
- Anonyymi
HS:n pääoimittaja on "syyntakeeton" -sillä on HullunPaperit -
-siksi syytetyt/tuomitut on toimittajia - ne on Viisaita - siis ei Hulluja . - Anonyymi
Olen siinä samaa mieltä aloittajan kanssa.No eiköhän Hesari
ainakin maksa toimittajien sakot mutta heidän mainettaan
ei varmasti.Tai voihan se olla vaikka eduksi heille tulevaisuudessa.
Sitä minä kyllä ihmettelen että jos on salaista tietoa niin miten
ovat päässeet niihin käsiksi.Mutta onhan täällä Suomessa päässyt
salaisiin tietoihin muutkin käsiksi.Eli salaiset tiedot ovat Suomessa
huonosti salattu.Ottakoot opiksi. - Anonyymi
Ei Ylekään aikoinaan ottanut vastuuta kun silloinen Ylen toimittaja Mats Dumell tuomittiin vakoilusta Neuvostoliiton hyväksi
https://yle.fi/a/20-115879 - Anonyymi
Viestikoekeskuksesta kerrotut artikkelit olivat yhteiskunnalle noloja ja liittyivät täysin nk. maan "sisäiseen turvallisuuteen", kertoen todellakin mitä kaikkea typerää täällä tehdään.
Aikaa kulunut niin paljon, että harva muistaa tämän olleen asiapitoista, eikä millään tavalla mitään Maan turvallisuuteen liittyvää.
Korkein oikeus ratkaiskoon asian, - ja todella harkiten.- Anonyymi
Pahin maanpetos on, että salaisia asiakirjoja vuodetaan toimittajille, vuotoa ei paljasteta, saatuja asiakirjoja ei heti luovutettu viranomaisille, epämääräinen joukko vasemmistolaisia toimittajia pyrki analysoimaan asiakirjoja, tietovuoto rajoitti / aiheutti viestikk työhön rajoitteita ja ennen kaikkea luotettavuuden kyseenalaistamista yt kumppanien suuntaan, koska ei tiedetä miten syvälle ryssän lonkerot ulottuvat ko laitokseen. Tuomiojan aikana suunnaton määrä salaista tietoa vuodettiin ryssälle. Asiaan puututtiin vasta ruotsalaisten käskystä. Yleensäkin Suomea pidetään edelleen suomettuneena, maana johon ryssän ja sdp:n rakentama viides kolonna on tehnyt stasikoulutettujen menttoroimana tehokkaan ryssän palvelijan, mistä ryssä maksaa mm vasemmiston tukemisella mm sosiaalisen median avulla.
- Anonyymi
evp. amiraali kumminkin tuomittiin, toki mitenkään aiheeseen liittyneenä vuoden ja 10 kuukauden ehdottomaan vankeuteen, koska Apulaisvaltakunnan syyttäjä lopetti vuoden -22 lopussa tutkinnan vuodon tahallisuudesta.
Mahdollinen vuoto Lehdistölle tapahtui 2014, eli samana vuonna kuin Puolustusvoimat perusti Tiedustelulaitoksen, johon yhdistettiin eräitä yksiköitä ja organisaatioita, josta alettiin varastamaan useilla miljoonilla tiedustelulaitteistoa jotka merkattiin johonkin Hukkavarastotilille, kateissa ollessa vielä artikkelin kirjoitusvuonna 2017 marraskuun lopussa 874 artikkelia yhteisarvoltaan 1,49 miljoonaa.
On todella huolestuttavaa kun nk. Oikeusvaltiossa tuomitaan yhteiskunnan hyväntekijät, eli evp. amiraali , sekä Helsingin sanomien toimittajat ja jätetään tomitsematta todelliset rikolliset, jotka tuskin ovat anastaneet Puolustusvoimilta mitään mihinkään mahdolliseen ulkomaantiedusteluun. Todella noloa ja täysin läpinäkyvää, sekä häikäilemätöntä toimintaa Suomelta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja19622582Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant999869Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.547748Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va1026529SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1936237Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m675851Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,615340Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515243HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1244890Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1074584