Hyvä idea! Baareja kaatuu mut Grön palvelee!!
Kiitos!! Eiköhän tästäkin joku ala nillittää koska Kajaani.
Grönin aamubaari
8
344
Vastaukset
- Anonyymi
Vai että ihan aamubaari. Alkoholistien krapulan saa korjattua rantapuistossakin ja halvemmalla.
- Anonyymi
Terwa on parempi. Tulee vanhat kunnon pubit mieleen ja paras terassi.
- Anonyymi
Niin oli paras terassi Tanelin aikoina.. Siitä on jo kauan kun helteisenä kesäiltana terassilla oli väkeä ja tunnelmaa. Mutta ei enää, näillä tuopin hinnoilla !
- Anonyymi
No räppiteineille välttää grönit.
- Anonyymi
Eikö ole hyvä vaan jos edes joku ravintola kannattaa Kajaanissa ja pidentää aukioloaikoja? Sehän tarjoaa töitä alan ihmisille, tuo verotuloja jne. Ihmeellistä valittamista kaikesta.
- Anonyymi
Juuri näin ja kos on kallista juoda baarissa, niin ei sinne ketään pakoteta. Yrittäjä siinä riskin ottaa. Tulee varmaan kokeiltua joskus jos edellinen ilta venähtää. Ne jotka haluaa , voi vetää kaksin käsin halvempaa kossua kotona, mutta ei se ole yhtään terveellisempää.
- Anonyymi
Eiköhän tuossa oo pakko yrittää jotain kun teinit tuota tarpeeks.
- Anonyymi
Ihmiset köyhenee ja raitistuu, eikä missään oo häpihoureja.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas2081360- 961256
Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?
Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?9898Minä täällä vaan
Ukko jota oot joutunu joskus sietämään työnpuolesta. Toivottelen kauniita unia💛85842Ikävöin sua
Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan2830Jos haluat jatkaa tutustumista
Pyydä mut suoraan kunnon treffeille. En lähde mihinkään epämääräiseen viestittelyyn enää.57776- 31768
Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?
Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle14762Oho! Esko Eerikäinen joutuu palaamaan "kalakukkokaupunkiin" - Tämä syy ei jätä kylmäksi!
Esko Eerikäinen on kyllä monessa mukana ja uskaltaa heittäytyä. Hatun nosto siitä! Eerikäinen palasi “kalakukkokaupunkii43713T, miten mun pitäis toimia
Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest37708