Hei!
Viime aikoina paluumuutto kotiseuduille on pyörinyt jonkin verran mielessä. Kävin avoimia työpaikkoja läpi, mutta suurin osa näyttää olevan soten ja koulujen piirissä. Löytyyköhän Suomussalmelta mitään mahdollisuuksia korkeakoulutetulle IT-alan ammattilaiselle?
IT-työt Suomussalmella?
26
704
Vastaukset
- Anonyymi
Heinäpääksi on aina kysyntää
- Anonyymi
Noin vastasi sahajauhopää.
- Anonyymi
Kotikoirat tarvitsevat kadun varteen jonkinlaista tolppaa
Kaikkea löytyy. Tervetulloo vaan!
- Anonyymi
Lumperi tarvii tukikepit.
- Anonyymi
Kuten olettaa saapi, tällä foorumilla ei saa asiallisia vastauksia. Finnijonnet ja hukirellut täällä vaan kirjoittelee. Itse en kuulu kumpaankaan gategoriaan!
- Anonyymi
No se tuli huomattua :D
- Anonyymi
Muutamilla menee ilmeisesti huonosti.
- Anonyymi
Miten täältä saa neuvoja IT hommiin kun suurin osa ei edes tajua mitä tuo lyhenne tarkoittaa
- Anonyymi
Etätyöt työsuhteessa tai free-pohjalta ainakin onnistuu. Onnea matkaan kotiinpaluun järjestelyissä, kiva jos tuut takaisin!
- Anonyymi
Kannattaa tutkia ehkä Kajaanin työmahdollisuuksia. Etätyö?
- Anonyymi
Etänä
- Anonyymi
Suomussalmen kohdalla viitostiellä opaste Kuusamo 138 km. Kaasu pohjaan keskuslukot kiinni ja pian olet perillä
- Anonyymi
Kyllä kunnon vaata-ja kenkäkauppa olisi tarpeen. Ei tarvitseisi Kajaaniin lähteä.
- Anonyymi
Kunnon vaatteet ja jalkineet saadakseen pitää matkustaa Pariisiin, itse käyn siellä shoppailemassa 4 kertaa vuodessa, käykää tekin, fantsua kesää to everybody.
- Anonyymi
Kirjoittaa henkilö joka asuu piirrillä suljetulla osastolla.
Päässee neljä kertaa vuodessa ulkoilemaan piha alueelle silloinkin valvotusti 😀- Anonyymi
Ite nautit pirristä 😭😭😭
- Anonyymi
Hyvimpä tunnet lataamon tavat. 🤣🤣🤣🤣
- Anonyymi
Montako kertaa ne sut päästää ulkoilemaan? 🙈🙈🙈
- Anonyymi
Huvä vitsi, käh käh
- Anonyymi
Kylläpä siellä voidaan huonosti.
- Anonyymi
IT hommia ei ole mutta
TI hommia on paljon - Anonyymi
Tältä palstalta valitettavasti tuskin tulet yhtäkään asiallista ja järkevää vastausta kysymykseesi saamaan. Kannattaa kysyä vaikkapa paikallisista facebook-ryhmistä. Tervetuloa! :)
- Anonyymi
Miten siellä olisi yhtään fiksumpaa väkeä?
- Anonyymi
H. A. I. S. T. A
H. U. O. R. A
V. I. T. T. U!! - Anonyymi
Hauska kommentti. Ei ole mitään työtä tarjolla tässä kuolevassa tuppukylässä. Voit jatkaa kyselyjä ihan vapaasti 💩
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas2081360- 961256
Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?
Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?9888Minä täällä vaan
Ukko jota oot joutunu joskus sietämään työnpuolesta. Toivottelen kauniita unia💛85832Ikävöin sua
Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan2810Jos haluat jatkaa tutustumista
Pyydä mut suoraan kunnon treffeille. En lähde mihinkään epämääräiseen viestittelyyn enää.57766Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?
Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle14762- 31748
Oho! Esko Eerikäinen joutuu palaamaan "kalakukkokaupunkiin" - Tämä syy ei jätä kylmäksi!
Esko Eerikäinen on kyllä monessa mukana ja uskaltaa heittäytyä. Hatun nosto siitä! Eerikäinen palasi “kalakukkokaupunkii43713T, miten mun pitäis toimia
Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest37688