Dacia on Euroopassa myydyin automerkki
https://citymagazine.si/fi/nama-ovat-eun-myydyimmat-autot-euroopan-sahkoisku-ravistelee-jo-eun-autoteollisuutta/
https://citymagazine.si/fi/nama-ovat-eun-myydyimmat-autot-euroopan-sahkoisku-ravistelee-jo-eun-autoteollisuutta/
Vastaukset 6
Vanhimmat
Taas joku kateellinen tai sitten hän saa sexsuaaliata kiihoittumistsa.
Mitä tuo tilasto voi vaikuttaa kateutta ?
Ps.Mulla ei ole Daciaa.
Etkä osaa edes kirjoittaa.
Kansa ostaa mihin on varaa, se on hyvä se. Kansa ostaa myös autoja, jotka saa pidettyä liikenteessä, niin isojen eurooppalsiten kaupunkien sydämmessä, kuin myös niiden lähiöissä.
Turisti kyllä saa läpikulkumatkallaan ladattua sähköautonsa ympräri euroopan, mutta homma menee haastavammaksi esimerkiksi pariisin lähiöissä asuvalle, jonka lähiöiden parkkipaikoilla ei ole mitään latausmahdollisuutta, eikä myöskään työpaikan kadunvarsiparkeissa. Mene siinä sitten joka viikko pari kertaa kahvittelemaan latausasemalle pariksi tunniksi, että työmatkat onnistuvat. Nuo ovat niitä paikkoja joissa Dacia Sanderot ja Renault Cliot ovat "elämän edellytyksiä" ja tuollaisissa paikoissa asuu ja työskentelee eurooppalaisia miljoonittain.
Voi olla, että 20 vuoden kuluessa latausinfra löytää tiensä suurkaupunkien lähiöistä slummiutuneinpiinkin, mutta kunnes näin tapahtuu, ei ole polttomoottorikäyttöisen pikkuauton voittanutta.
"Dacia on Euroopassa myydyin automerkki"
Väärin! Dacia Sandero voi olla Euroopan myydyin autoMALLI, ei merkki. Volkswagen on Euroopan myydyin automerkki. Ero Volkswagenin ja Dacian välillä on 2,5 kertainen.
Jep