Entisen kirjakaupan tiloihin. Onko hänellä myös kotieläinpiha?
Kuka perustanut uuden kirpputorin keskustaan?
17
1919
Vastaukset
- Anonyymi
Kaksi vastausta, jossa kummassakaan ei vastata kysymykseen.
- Anonyymi
Eikö kukaan oikeasti tiedä??? Ja onko totta, että kirpputori on auki vain lauantaisin?
- Anonyymi
Oli tai ei, niin suhtaudumme asiaan suurella epäluulolla. Saattaa olla venäläinen, setalainen, vihreä tai paltamolainen. Emme mene tuollaiseen kauppaan oli sillä eläimiä tai ei. Kuntajohtokin voisi tehdä jotakin.
- Anonyymi
Joku nainen on. Onko hänellä hevosia?
- Anonyymi
On kuulemma. Jos on elukoii. Ehti olla mullla vuohia. Kovin seurallisia ja mahtavia otuksia. Oli niissä piirteitä. Jos lähdin merelle isommalla paatilla kalaan oli ne mukana. Jos menin rantasaunaan tuli osa ikkunasta sisään saunomaan.
- Anonyymi
Ei sellaista lehmää jolla hevosta- Sanoo Iso Kirja
- Anonyymi
Mitään muut ei ole meillä toivottaa uudelle yritttäjälle, että ei kannata. Miten ihmeessä tulit tänne? Sole mittään tuommonen.
- Anonyymi
Samaa sakkia Leipivaaran hevosten "pitäjän" kanssa. Yhtä laadukasta eläinten pitoa. Siellä se Leipivaaran isäntä tepasteli OP takapihalla kun omia eläimiä jouduttiin aliravitsemuksen takia hävittämään.
- Anonyymi
Hyvänen aika! On teillä sakkia siellä.
- Anonyymi
Toivottavasti joku joka on nämä nähnyt on tehnyt eläinsuojeluilmoituksen!
Kani ja kukko ainakin ilmeisesti juoksennelleet pitkin kyliä karkuteillä.
Ja onkohan lupia, kotieläinpiha vaatii luvat, samoin elintarvikkeiden /lihan myyminen, kun näkyi somessa makkaraa kaupittelevan.
- Anonyymi
Voi vietävä!! Sinnepä ei sitten pidä jalallaan astua! Onneksi on Puolangan kunnan ylläpitämä kierrätysmyymälä monitoimitalon tiloissa. Siellä on tolokun ihmisiä töissä ja asiallista tavaraa. Eläinrääkkääjien yritystä en tule kannattamaan! Toivottavasti eivät muutkaan!
- Anonyymi
Kyllä puolankalainen aina yhtä eläintenrääkkääjää kannattaa. Luonnonvihaajat ovat myös puolankalaisten suosiossa. Jos pitäisi mainita yksi pitäjä Kainuussa, jossa luontoviha saa huippunsa on Puolanka kaikilla mittareilla kärjessä. Taidan antaa ihan kiusallani pari tilaa Luonnonperintösäätiölle. Eivät ole isoja 25 ja 7 ha. Teen samalla jäynää nk. metsäammatilaisuskovaisuudelle.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä puolankalainen aina yhtä eläintenrääkkääjää kannattaa. Luonnonvihaajat ovat myös puolankalaisten suosiossa. Jos pitäisi mainita yksi pitäjä Kainuussa, jossa luontoviha saa huippunsa on Puolanka kaikilla mittareilla kärjessä. Taidan antaa ihan kiusallani pari tilaa Luonnonperintösäätiölle. Eivät ole isoja 25 ja 7 ha. Teen samalla jäynää nk. metsäammatilaisuskovaisuudelle.
Yksi kd ehdokas kehuu että "suku" on takana Aaron hommissa. Hakevat ainakin rahaa ja autoja joita voi kolhia. Eikä tartte korvata.
- Anonyymi
Pankin/kirpputorin takana vuohia Pienessä aitauksessa. Riittääkö vuohille todellakin niin pieni aitaus???
- Anonyymi
Onko siellä oikeasti eläimiä takapihalla?
- Anonyymi
Mihinkähän Op.n takana eläinten ulosteet laitetaan. Tuleehan siinä hajuhaittaa ja ym ongelmaa. Naapurit ei kyllä tykkää. Eikä eläinlääkäri voi mitään tälle salille.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.583703Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j723085Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin532271Mikä ihme teitä savolaisia tuossa
p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.131503Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä
Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m651269- 861146
Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?1981Varusmiehen kuolema
Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä23971Huippu, kaupunki ostaa hotellin
Hyvä juttu meillä on oma hotelli iloitsi Pirtihirmukin. Nyt vaan rekryt päälle ja uusi henkilökunta. Tarvitaan tekijöitä55955- 47942