Taas se alkoi mölinä. On vaikea olla kuulematta kun huutavat ja rumpua ja bassoa jymisyttävät. Siihen vielä huuto jota pitävät lauluna. Etelän ihmiset on tulleet opettamaan meille huutoa.
Pessimisti mäykkä
7
620
Vastaukset
- Anonyymi
Suolijärveläiset siellä esittivät kepulaisia lemmentansseja. Turha syyttää täysjärkisiä metelöinnistä.
- Anonyymi
Jokivarren Tiltu kulamma siellä vetässy napatanssin.
- Anonyymi
Pessimistit voisivat repiä sketsejä valittajista. Ryhmävalitus ja surkuttelu voisi vetää kovasti yleisöä. Toki paras olisi mikäli pellet itse esiintyisivät kerrankin julkisesti.
- Anonyymi
Tiltu on paratiisi Neuvostoliitolla höynäytetty jokiraakku,joka tarvitsisi suojelua harvinaisuutensa vuoksi.Turistit voisi käydä katsomassa ja ihmettelemässä.
Valittajapatsaan pystytys olisi hälle kunnianosoitus.Patsaan paikka voisi olla jätevesilaitoksen lähettyvillä. - Anonyymi
Hyvä on musikaali jota vain valittajat Puolangalla eivät ymmärrä.
- Anonyymi
Huutajat kuoro on jo Oulussa, ei tarvitse täällä kuunnella. Hirveän kuuloista esitystä. Voiko valittaa jollekin muulle kuin Esalle ?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Huutajat kuoro on jo Oulussa, ei tarvitse täällä kuunnella. Hirveän kuuloista esitystä. Voiko valittaa jollekin muulle kuin Esalle ?
Ei voi muille,lisättynä tiltulla.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24745349Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3111240Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy20710873Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369711Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858528Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2236511Pirjo sanoi Esalle
Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok03210Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys302239- 371629
Koulu-uhkaus.
Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.261510