Taas se alkoi mölinä. On vaikea olla kuulematta kun huutavat ja rumpua ja bassoa jymisyttävät. Siihen vielä huuto jota pitävät lauluna. Etelän ihmiset on tulleet opettamaan meille huutoa.
Pessimisti mäykkä
Anonyymi-ap
7763
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Suolijärveläiset siellä esittivät kepulaisia lemmentansseja. Turha syyttää täysjärkisiä metelöinnistä.
Jokivarren Tiltu kulamma siellä vetässy napatanssin.
Pessimistit voisivat repiä sketsejä valittajista. Ryhmävalitus ja surkuttelu voisi vetää kovasti yleisöä. Toki paras olisi mikäli pellet itse esiintyisivät kerrankin julkisesti.
Tiltu on paratiisi Neuvostoliitolla höynäytetty jokiraakku,joka tarvitsisi suojelua harvinaisuutensa vuoksi.Turistit voisi käydä katsomassa ja ihmettelemässä.
Valittajapatsaan pystytys olisi hälle kunnianosoitus.Patsaan paikka voisi olla jätevesilaitoksen lähettyvillä.
Hyvä on musikaali jota vain valittajat Puolangalla eivät ymmärrä.
Huutajat kuoro on jo Oulussa, ei tarvitse täällä kuunnella. Hirveän kuuloista esitystä. Voiko valittaa jollekin muulle kuin Esalle ?
Ei voi muille,lisättynä tiltulla.