Kauheaa mustamaalaausta (black painting!) Markusta taas kerran!
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011346544.html
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011346544.html
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Tuomioiden pituuksilla ei ole mitään merkitystä niin kauan kun Ritsku pakoilee oikeuden tuomioita Floridassa. Ja hyvä on siellä ollakin, kun kaikki miljoonat mitkä on puhallettu SCC:stä on Markulla itsellään. Muutamia satoja tonnejahan on Ritskukin joutunut tosin antamaan kipurahoina SCC:ssä toimiville paikallisille marioneteille ja lakeijoille
Tuollainen on sitä pers-kokoomuksen mainostamaa maalittamista, ja moni uskoo joulupukkiin, että tällä mallilla on "oikeusvaltio" Suomessa.
Kaupungin hönö-hallinnolle seuraava etsikko-hanke on karanojanmäen öljylöytö, jota Saudiarabialainen öljy-sheikki rahoittaa miljardella, kunhan kaupunki osallistuu muutaman prosentin solidaarisuus-osuudella.
"Kadonneet" miljoonat on Markulla hyvässä jemmassa. Odottamassa aikaa jolloin "kaikki on sovitettu".
Sitten on millä mällätä.
Et ymmärrä asiaa. Jos rahat olisi Ritaluomalla mikään ei estäisi käyttämästä kaiken aikaa. Kaverisi kertoi ja johti sinua harhaan.
Floridan Markku, kaupungin tavoitelluin poikamies, oikeus viranomaiset tavoittelee (muttei kuiten niin ahkerasti, että saisivat kiinni, koska Markku vois kertoa kaikista SCC-osallistuneista).
Kuten Kari Ilkkalasta.
Geokätketty ruskea kirjekuori varmasti pistää miettimään, miten ne lakipykälät, vai mitä ne nyt oli, menikään.
Voi teitä pieniä hämäläisiä maan matosia koittakaa nyt kestää. Julkisuus on ansaittu status. Se tuo mukanaan hyvää ja pahaa.
Floridan Markku kyllä maksais heti korvauksia, mutta kun rahaa ei ole edes Bentleyn bensaan, niin mites sitte korvauksiinkaan?
Taitavaa liikemiestä maalitetaan kateellisuuden takia. Marrku, me rakastamme sinua täällä.
Hallinnon tytöt
Vuokrat jäi rästiin kun Make veteli Visamäen toimistossa Linnan Kehityksen huonevuokralaisena viinereitä kahvipöydässä.
Hei me kehitellään!
mutta vanhan todella onnettoman hallinnon joidenkin edustajien mukaan Hämeenlinna ja hämeenlinnalaiset ovat kuulemma vieläkin voitolla Case SCC;stä
”Oikeuden mukaan Ritaluoman täytyi ymmärtää, etteivät ulkomaalaiset rahoittajat olleet todellisia ja että yhtiö menettää lähes 5,2 miljoonaa euroa”
Olisiko myös autotalo SCCn hallinnossa hääränneen hallitusveli Iisakki Kiemungin (sos.dem.) pitänyt myös jotain ymmärtää? Että nämä autotalon investoritarinat olivat silkkaa satua ja hölynpölyä? Miksi Kiemunki valitsi toimia Ritaluoman sepustamien mielikuvitustarinoiden kaikupohjana? Eikö Kiemunki ymmärtänyt yhtään mitään?
Kysytään lisää. Gäry uskoi että scc saa Sampian kuninkattaren sijoitusrahaa. Pakko kysyä ymmärtääkö tuomittu Gäry mitään.
Iisakki on aina pitänyt itseään sanaseppänä. Josko Iisu oli ringissä mukana värittämässä näitä potaskaisia investoristooreja vielä maukkaammin sanakääntein?
Tuliko Ritaluoman rikosoikeudenköynnissä esiin jotain uutta? Tupsahtiko huonomuistisen ja tietämättömyyttään vakuutelleen Kiemungin osalta lisää näyttöä?