Meillä on puolison kanssa vähän epäilys, että oma sänkymme ei ole enää unemme arvoinen. Yleensä hotelleissa sängyt tuntuvat paremmilta esim.
Aikeissamme on siis hankkia KUNNON PUNKKA! Hintaluokka ehkä siinä 5 000 e hujakoilla.
Onko kokemuksia? Onko kallis sänky ollut tyyris hutiostos vaiko paras sijoitus ikinä? Ö Sinänsähän, jos uni paranisi vaikka "10%" , tulee hankinnasta äkkiä kannattava, vaikka tuhansia menisikin.
Kokemuksia, anyone? Ja rehellisesti :D thänks
Kannattaako oikeasti ostaa kallis sänky?
3
64
Vastaukset
- Anonyymi
Sängyssä nukkuessa vietetään iso aika elämästä. Suosittelen hankkimaan kunnon sängyn. Meillä on sotkasta viscolux sänky joka on tavallaan samanlainen kuin tempur mutta halvempi. Hyvin nukuttu jo yli viisi vuotta tässä. Kannattaa satsata kyllä hyvään sänkyyn.
- Anonyymi
Riippuu vähän, onko 5000 euroa vähän vai paljon, toiselle on mahdoton ajatuskin ja toiselle ei.
Todella hyvät unet saa varmasti huokeammallakin. Jos ei, niin vika on muussa kuin vuoteessa. - AnonyymiUUSI
Sänkyyn kannattaa sijoittaa, mutta paljonko, niin onkin jo monen tekijän summa.
Itselläni on sen verran fyysisiä vammoja ja rajotteita niin sänky joka oli räätälöity tarpeisiini oli todella kannattava sijoitus.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 938108
- 403912
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1021916- 241380
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html331224Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,311109Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia12980Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk53857Olisinko mä voinut käsittää sut väärin
Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt31832Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v29797