Trump säätää, määrää muilla ei nokan koputtamista, mieluisinta hänelle on tullit, maat ja kansat eivät tiedä miten huomenna tullit, uskallappas nokittaa vasta tulleilla. Lopulta palataan lähtö tilanteeseen, viime viikolla sanoi ettei Ukraina saa enään aseita, nyt lupasi että saa aseita, voi olla että iltapäivällä ei saa aseita.
Trump haluaa rauhan palkintoja, Netanjahun sinä minä edistämme rauhaa jospa minulle kas rauhanpalkinto.
Kaikki valtias maan päällä
36
203
Vastaukset
- Anonyymi
Trump on ainut jota Putin pelkää.
- AnonyymiUUSI
Ja Trump pelkää Putinia.
- Anonyymi
Tukemalla kunnolla Ukrainaa Trumppi saisi Venäjän polvilleen, vähän auttaminen vain pitkittää sotaa, Kiina haluaa Venäjän voittavan sodan oman etunsa vuoksi.
- Anonyymi
Eikai se ole USAn tehtävä aina tulla väliin? Sit syytetään maailmanpoliisiksi.
- Anonyymi
Onhan Trumppi arvaamaton.
Viime viikkoisen aseavun kieltävän päätöksen Ukrainaan teki kyllä puolustusministeri Hegset omien asevarastojen riittävyyteen vedoten. Perustelu oli kuitenkin perätön.
Trumppi ei ilmeisesti tunne Venäjää riittävästi. Kun Putin juhlaseremonioiden saattelemana liitti Ukrainan alueita Venäjään, pitäisi olla itsestään selvää, että Putin luopuu niistä vain, jos hän häviää hyökkäysotansa.
Ei ne Venäjän olot ja talous myöskään loputtomiin riitä. Sisäistä liihehdintää on sielläkin havaittavissa. Eilen Trumppi jättäkää Bolsonaro ( viidakko trumppi ) rauhaan.
https://yle.fi/a/74-20171511- Anonyymi
Trump on epäluotettava pelle, jonka paikka ei ole USA:n pressana
sekottamassa maailman asioita. - Anonyymi
Rahan perässä ja oman kilven kiillottaja, vale profeetta se on.
Taivaanporteil punnitaa mite on eletty.
Samaa osastoa stubun kans.
Ei oo vaikea arvata miten stubu pääs trumpin kans väleihin..
stubua viedään ku pässiä narussa..
Suomenha se myy tos ohessa.
Trumppi, Netanjahu, israelin asetehtaat ym.. Mani Mani Mani!!
Stubu salettii kertonu trumpille ensitöikseen Chaim ”Poju” Zabludowicz connectioneistaan ja et poju rahoitti/junaili stubun pressaks.
Siihe viel stubun juutalais vaimo ni eiköhä tolla jo pääse kuvioihi.
Äkkiseltää ku vilasee ton "pojun" omistuksia ja jos se muunmuassa omistaa puolet las vegasin kiinteistöstä .. trumppi nähny dollareita.
https://fi.wikipedia.org/wiki/Poju_Zabludowicz- Anonyymi
Persut: Rydman kirjoittaa Suomi saa jäänmurtaja tilauksia Trumpilta voi voi ei saa.
- Anonyymi
Kyllä teillekkinmlopussa selviää mikä hänen tehtävä on ollut.😊
- Anonyymi
Salaliitto höpinää.
- Anonyymi
Tänään Trump lupasi taas aseita Ukrainalle. Onko sillä ADHD, dementia ja
mitä muuta ?- Anonyymi
Hyvä et lupaa.
- AnonyymiUUSI
Anonyymi kirjoitti:
Hyvä et lupaa.
Lisää aseita olisi pitänyt toimittaa jo eilen.
- Anonyymi
Kaikkivaltias ... vastatulleilla ... lähtötilanteeseen ...
- Anonyymi
Aika veitikka.
- Anonyymi
Itserakas narsisti, joka kuvittelee olevansa maailman kuningas.
- Anonyymi
USA:n pressa on maailman vaikutusvaltaisin ihminen. Kaikki nyt mielistelevät häntä.
- AnonyymiUUSI
Anonyymi kirjoitti:
USA:n pressa on maailman vaikutusvaltaisin ihminen. Kaikki nyt mielistelevät häntä.
Narsisteja on pakko mielistellä. Tätä vaikutusvaltaista varsinkin. Täytyy edes yrittää, ettei se sottaa ihan kaikkea.
- Anonyymi
Sosialisti Antti lupaa kansalle sellaiset tulevat leikkaukset ja veronkorotukset joihin verrattuna Orpo/Purran säästökuuri miljardit olivat mitättömiä desimaaleja.
- Anonyymi
Missä lupasi ? Laita lähde tai olet pskanjauhaja ja valehtelija.
- Anonyymi
Eipä paljon muuta mahdollisuutta jää kuin korottaa veroja tuhopersuhallituksen
jälkeen. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eipä paljon muuta mahdollisuutta jää kuin korottaa veroja tuhopersuhallituksen
jälkeen.Tällä hetkellä näyttää, että ensi vaalikaudella odottaa miljardiluokan urakka, ja siihen mekin valmistaudumme, Lindtman sanoi haastattelussa.
Lindtman ei ota haastattelussa kantaa valtiovarainministeriön kansliapäällikön Juha Majasen kesäkuiseen arvioon, että ensi vaalikaudella tarvitaan jopa 6–10 miljardin sopeutukset velkasuhteen kasvun taittamiseksi.
IS
Siitä se lähtee - AnonyymiUUSI
Lindtman korjaa, jos voittaa seur. vaalit, itseasiassa Sanna Marinin hallituksen mokia, mm. sote.
- Anonyymi
Velkakuningatar Purra on siirtänyt valtion kassan ja ottamansa velat isotuloisille.
Mistä rahaa ? Seuraavan hallituksen on pakko harkita joitain
veronkorotuksia.- Anonyymi
Ja sitten Orpo nälvii: Vasemmisto korottaa taas veroja !
Voi olla pakko. Syy Orpon ja Purran.
- AnonyymiUUSI
Pörssiporvarit laitettava tiukemmin verokarhun kynsiin , venkoilun loputtava.
- AnonyymiUUSI
Trumppi haluaa olla kaiken huomion keskipiste, jos ette tottele minä suutun, Kiina ei tomppelille kumartele.
- AnonyymiUUSI
Jos ei kumarra, niin ottaa kyllä vakavasti huomioon.
On näs rahkeita. - AnonyymiUUSI
Aloittaja ei halua ymmärtää, et Trumpin maassa ei voi kukaan toimia kuin Putin, diktaattori joka huseeraa kuin haluaa.
- AnonyymiUUSI
Myös Trumppi on / yrittää olla "diktaattori, joka huseraa kuin haluaa". Ts. ei mitään eroa Putleriin.
- AnonyymiUUSI
Anonyymi kirjoitti:
Myös Trumppi on / yrittää olla "diktaattori, joka huseraa kuin haluaa". Ts. ei mitään eroa Putleriin.
Molemmat edustavat teloittajien ammattikuntaa kuten hallitsijat joskus.
Korean sodassa kuoli siviiliuhreja 83 %.
Sotilaita 17 %.
Vietnamin kansa eli pommilaivueiden alla.
Amerikkalaiset sotilaat silpoivat naisia ja lapsia.
Intiaaneja on surmattu lentokoneista kylvetyillä myrkyillä ja kranaateilla.
Biafra pyyhkäisiin maan pinnalta.
Saigonissa poliittisia vankeja teurastettiin tiikerien avulla.
Teloittajat saavat isoa palkkaa ja ensiluokkaiset elämänolosuhteet. - AnonyymiUUSI
Trumpin on vaikea hyökätä mihinkään, kun pohjoisessa on Kanada,
mutta meksikolaiset ovat hänen uhrinsa ja vastahan hän uhittele
valtaavansa Grönlannin. - AnonyymiUUSI
Trump ei ole sen kummempi kuin Putin.
- AnonyymiUUSI
Anonyymi kirjoitti:
Trump ei ole sen kummempi kuin Putin.
Persut ihailee molempia :))))))))))))))))))))))))
- AnonyymiUUSI
Voi voi sua, et ymmärrä selvää asiaa.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 123179
- 181811
Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?
Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit191692En tullut, koska käytit päätäsi.
Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m321575- 731563
- 231511
- 281360
Miten lasketaan?
Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.91344Hyvää Huomenta Rakas Neiti
Hyvää Huomenta Nainen🤗 Kaikkea hyvää toivon sinun päivääsi😘 Näin toivoo mies111284Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?
Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui341262